Doom Eternal - baterie strażnicze, nowe przedmioty i miejsca w fortecy, wyzwania w misjach

Przedmioty umożliwiające odkrywanie rzeczy i lokacji w bazie.

W trakcie wykonywania drugiej misji w kampanii fabularnej o nazwie Exultia, po raz pierwszy spotkasz się z bateriami strażnika. Początkowo nie będzie w pełni wyjaśnione ani sposób ich zdobywania ani zastosowanie. Poznasz je dopiero po ukończeniu zadania i powrocie do Fortecy zagłady.

057

Okaże się, że baterie strażncize (1) można umieszczać w specjalnym mechanizmie (2), dzięki któremu będziesz odblokowywał nowe przedmioty oraz pomieszczenia w bazie Slayera. Od tej pory otrzymasz też możliwość zdobywania nowych przedmiotów tego typu.

Po umieszczeniu pierwszej baterii otrzymasz dostęp do broni dodatkowej o nazwie bomba lodowa oraz odblokujesz więzienie demonów, gdzie będziesz mógł testować nowy oręż i taktyki.

058

W jaki sposób będziesz mógł zdobywać nowe baterie strażnicze? Wypełniając specjalne zadania, które staną się dostępne. Po rozpoczęciu nowej misji ich lista (3) zostanie wyświetlona z prawej strony. Wciśnij wskazany klawisz (4), dzięki czemu zostaniesz przeniesiony do nowego menu.

059

Na ekranie zostaną wyświetlone wyzwania (5), które należy wykonać w trakcie bieżącej misji. Jeśli zrealizujesz wszystkie, to odblokujesz dostęp do baterii strażniczych (6). Jeśli chcesz, aby wybrane wyzwania były stale wyświetlone na ekranie, to wystarczy je przypiąć (7). Takie wyzwania zostaną zaznaczane pinezką (8). Warto dodać, że ilość posiadanych baterii określa cyfra przy niebieskiej ikonie (9).

060

Jeśli podczas przechodzenia misji wypełnisz któreś z tego typu wyzwań, to na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat (10), a w menu wyzwań zadanie zostanie oznaczone, jako zakończone.

Następnie: Doom Eternal - bomba lodowa, broń dodatkowa, zamrażanie wrogów

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - wzmocnienia, rzeź, przeciążenie, szał

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami