World of Tanks - załoga i jej rozwój

Rekrutowanie nowych członków załogi, rozwijanie, obsadzanie.

Załoga to jedna z najważniejszych rzeczy, o które trzeba zadbać podczas rozgrywki w World of Tanks. Żaden czołg nie będzie w stanie wyruszyć na pole walki bez skompletowanej załogi, a odpowiednio wyszkoleni członkowie potrafią znacząco zwiększyć skuteczność maszyny, a co za tym idzie szansę na wygraną.

Załogę aktualnie wybranego pojazdu sprawdzić można na ekranie głównym garażu - członkowie wyświetleni są przy lewej krawędzi ekranu (1). Są to kolejno dowódca, celowniczy, kierowca-mechanik, radiooperator i ładowniczy.

Każdy z nich wpływa na inny aspekt maszyny. Sposoby na zmianę załogi opisaliśmy w rozdziale jak zmienić załogę czołgu. By otrzymać dokładniejsze informacje o członku załogi, należy kliknąć na jego portret, a następnie na przycisk Otwórz akta osobowe (2).

051

Nowe okno podzielone jest na 5 zakładek. W Przebieg służby sprawdzić można, ile bitew stoczył dany załogant i ile punktów doświadczenia średnio pozyskiwał on za bitwę. Można także sprawdzić, ile punktów brakuje do rozwinięcia umiejętności oraz ile najpewniej bitew trzeba będzie w tym celu stoczyć (3).

052

W zakładce Szkolenie można przekwalifikować załoganta, zmieniając typ pojazdu, do którego będzie on pasował, jak i sam konkretny model pojazdu, w którym będzie można go umieścić (4). Tutaj także można wyszkolić członka załogi (5) - do 50%, 75% bądź 100% - przyspieszając jego rozwój.

053

Kluczową dla członka załogi zakładką są Umiejętności. To tutaj wybrać można zdolność specjalną członka załogi do odblokowania. Zdolności podzielone są na dwie grupy - wspólne, dostępne dla każdego członka załogi i ekskluzywne dla danego typu załoganta, na przykład Dowódcy. Dzielą się one też na dwie grupy - Atuty i Umiejętności.

Zdolności odblokowuje się dla każdego załoganta osobno. By tego dokonać, należy wybrać umiejętność, a następnie kliknąć w przycisk Wybierz (6). Umiejętność zostanie dodana, a pod nią wyświetlona zostanie wartość procentowa - wraz z każdym rozegranym meczem, będzie się ona rozwijać, aż do 100%.

054

Gdy osiągnie wartość 100%, będzie można odblokować kolejną zdolność. Nie ma tu górnego limitu zdolności, każda kolejna będzie wymagać jednak większej ilości punktów doświadczenia, by ją awansować. Co więcej, te zdolności oznaczone jako Umiejętność aktywne są od razu - mają skuteczność odpowiednią do % rozwoju. Atuty z kolei zaczynają działać dopiero wtedy, gdy zostaną rozwinięte do 100%.

Wszystkich dostępnych członków załogi sprawdzić można w oknie Koszary (7). To tutaj także znajduje się informacja o aktualnej i maksymalnej ilości załogantów (8) - jeśli wartości te się zrównają, trzeba będzie wydać Złoto, by rozbudować Koszary (9), zwiększając wolne miejsce.

055

Następnie: World of Tanks - najlepsze zdolności dla załogi

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - garaż, czyli kwatera główna

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami