World of Tanks - najlepsza amunicja do walki

Wybór odpowiedniej amunicji, najlepsze pociski.

W grze World of Tanks gracze mogą wybierać spośród setek różnorakich czołgów, wyposażając je w załogę i różnorakie elementy wyposażenia - wszystko to wpływa na efektywność maszyn na polu walki. Niezwykle ważnym elementem jest także amunicja - w niniejszym rozdziale staramy się wskazać jej najlepszy typ.

Amunicję, w którą wyposażona jest aktualnie wybrana maszyna sprawdzić można spoglądając na pole przy dolnej krawędzi ekranu (1). Sposób konfigurowania amunicji opisaliśmy w rozdziale amunicja czołgów: rodzaje i konfiguracja. W World of Tanks amunicja dzieli się na pięć rodzajów:

057
  • Pociski przeciwpancerne - podstawowy typ amunicji, cechujący się średnimi obrażeniami i dobrym przebiciem pancerza.
  • Pociski odłamkowo-burzące - pociski o znacznie mniejszym przebiciu pancerza, lecz zwiększonych obrażeniach. Świetnie nadają się do atakowania słabych punktów czołgów.
  • Wzmocnione pociski odłamkowo-burzące - ulepszona wersja pocisków odłamkowo-burzących, dostępna dla niektórych pojazdów (np. T-49), które zadają obrażenia w większym promieniu i cechują się lepszym przebiciem pancerza. Minusem jest ich bardzo wysoki koszt zakupu.
  • Pełnokalibrowy z rdzeniem - pociski te to po prostu wzmocniona wersja pocisków przeciwpancernych, zadające te same obrażenia, jednak cechujące się znacznie większą penetracją. Są bardzo drogie w zakupie.
  • Pociski kumulacyjne (Heat) - najpotężniejsze pociski w grze, odznaczające się dużymi obrażeniami i potężnym przebiciem pancerza. Są jednak piekielnie drogie w zakupie.

Każdy czołg w grze może mieć maksymalnie 3 rodzaje amunicji, nie ma więc maszyn, które posiadać będą wszystkie warianty amunicji. Wybór rodzajów pocisków zależy w głównej mierze od tego, czy chcemy zbierać kredyty czy zmaksymalizować zadawane obrażenia.

Jeśli twoim głównym celem jest możliwie szybka akumulacja kredytów, warto skupić się na korzystaniu z pocisków przeciwpancernych i odłamkowo-burzących. Są to najtańsze pociski w grze, które zapewnią komfort w trakcie większości starć. Jeśli jednak chcesz zadawać możliwie wysokie obrażenia, pociski kumulacyjne to must-have - znacznie zwiększą twoje szanse w walce z mocniejszymi maszynami.

Optymalnym wyborem jest zapełnienie składu pocisków w 70% pociskami przeciwpancernymi, w 15-20% pociskami odłamkowo-burzącymi (na wypadek możliwości zaatakowania wroga z flanki bądź przestrzelenia słabego punktu) i pozostałej przestrzeni pociskami kumulacyjnymi/pełnokalibrowymi. Będzie to relatywnie tanie rozwiązanie, pozwalające na dużą elastyczność.

Następnie: World of Tanks - podręczniki dla załogi: jak korzystać i co dają

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - amunicja czołgów: rodzaje i konfiguracja

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami