World of Tanks - amunicja czołgów: rodzaje i konfiguracja

Typy amunicji, konfiguracja, zakup, aktywacja na polu walki.

Amunicja w grze World of Tanks stanowi podstawę rozgrywki - odpowiednio dobrane pociski potrafią zmienić to, czy strzał rykoszetuje od wrogiego pancerza czy może przebije go i zniszczy cel jednym strzałem. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy jak dobierać amunicję, by zmaksymalizować swoje szanse na wygraną.

Amunicję wybiera się będąc w garażu - w tym celu kliknąć należy na mały pasek ulokowany przy dolnej krawędzi ekranu (1). Otworzy to okno wyposażenia, gdzie wybrać będzie można pociski, a także materiały eksploatacyjne.

058

W części z amunicją zwrócić uwagę trzeba na kilka rzeczy. Pierwszym jest całkowita ilość pocisków, w które wyposażyć można czołg (2). Wartości tej nie da się w żaden sposób przekroczyć, zawsze też należy wyposażyć maszynę „pod gwizdek”, by podczas starcia nie brakło pocisków.

059

Poniżej pojemności znajduje się lista dostępnych dla danej maszyny rodzajów amunicji (3) - tych maksymalnie może być 3, w zależności od konkretnego modelu. Tam też widać suwaki, wraz z wartością liczbową (4) - pokazują one, ile pocisków danego typu posiadać będzie czołg. Chcąc zwiększyć jedną wartość, trzeba uszczuplić inną - by finalna suma pocisków odpowiadała maksymalnej ładowności.

Ostatnia część tej sekcji to koszt zakupu pocisków (5) - płaci się za każdy pocisk z osobna, a koszt rośnie wraz z mocniejszymi wariantami pocisków. Warto zaznaczyć opcję automatycznego uzupełniania (6) - po każdej bitwie ilość pocisków zostanie automatycznie uzupełniona, nie trzeba będzie się o to martwić.

Będąc na polu walki, pociski wybiera się w prosty sposób - wystarczy tylko wcisnąć odpowiadający za dany typ amunicji klawisz, widoczny u dołu ekranu (7). Nastąpi przeładowanie działa i będzie można już rozpocząć ostrzał przy pomocy nowego pocisku.

060

W grze dostępnych jest łącznie 5 rodzajów amunicji - pociski przeciwpancerne, dwa rodzaje odłamkowo-burzących, pełnokalibrowe z rdzeniem i kumulacyjne. Ich wyjaśnienie, a także proponowany dobór opisujemy w rozdziale najlepsza amunicja do walki.

Następnie: World of Tanks - najlepsza amunicja do walki

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - najlepsze zdolności dla załogi

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami