Hiszpańska liga piłkarska dokończy sezon w FIFA 20

W ramach specjalnego turnieju.

Podobnie jak wiele piłkarskich federacji, hiszpańska liga zawiesiła rozgrywki ze względu na pandemię koronawirusa. Kluby postanowiły jednak dokończyć sezon w FIFA 20.

Pomysł wyłonienia mistrza w grze pojawił się po sukcesie wirtualnego meczu pomiędzy Sevillą i Real Betis. Starcie rozegrane w najnowszej odsłonie cyklu od EA Sports obserwowało 60 tysięcy użytkowników Twitcha.

fifa_20_barca
Rozgrywki przenoszą się na wirtualne boisko

Sezon zostanie dokończony w ramach specjalnego turnieju. Drużyny będą rozstawione według rzeczywistej tabeli - ekipy zajmujące miejsca od 13. do 20. zmierzą się ze sobą jutro, a czwórka najlepszych stoczy bój z pozostałymi 12 klubami w formacie pucharowym.

1/8 rozgrywek i ćwierćfinały odbędą się w sobotę, zaś na niedzielę zaplanowano półfinały i finał. Zespołami pokierują prawdziwi piłkarze - Atletico Madryt poprowadzi Alvaro Morata lub Joao Felix, Barceloną zagra Sergi Roberto, zaś Realem Madryt ma dowodzić Asensio.

Zobacz: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Pomysłodawcą turnieju jest hiszpański komentator e-sportowy Ibai Llanos. Wszystkie mecze będą transmitowane za pośrednictwem Twitcha, a uzyskane dochody zostaną przekazane na cele charytatywne.

Źródło: Kotaku

Następnie: Prezentacja PS5 - memy i reakcje internautów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami