World of Tanks - jak zwiększyć penetrację pocisków

Przebijanie wrogiego pancerza, flankowanie, słabe punkty.

Podczas początkowych meczy w grze World of Tanks większość pocisków będzie w stanie przebić praktycznie każdy cel. Wraz z odblokowywaniem nowych pojazdów, na polu walki pojawią się pojazdy o coraz grubszym pancerzu, który trudniej będzie przebić. Da się to jednak zrobić - w tym rozdziale opisujemy jak tego dokonać.

Najprostszą metodą jest wykorzystanie ciężkiego czołgu bądź niszczyciela czołgów, ewentualnie artylerii. Jeśli jednak nie chcesz ograniczać się w kwestii wyboru maszyny, możesz wykorzystać:

  • Ulepszenia czołgu. Instalowanie dział o większej penetracji (1) to najprostsza metoda na zwiększenie przebicia. Warto mieć na uwadze, iż działo z większą penetracją na ogół posiada zmniejszone obrażenia bądź wydłużony czas przeładowania - albo jedno i drugie jednocześnie.
  • Wykorzystanie odpowiedniej amunicji. Amunicja pełnokalibrowa z rdzeniem pozwala na zwiększenie penetracji, jednak jest bardzo kosztowna i nie warto korzystać z niej w każdej sytuacji. Proces dostosowania amunicji opisujemy w rozdziale World of Tanks - jak zmienić amunicję">jak zmieniać amunicję.
  • Flankowanie wroga. Czołgi zwyczajowo mają najgrubszy pancerz na froncie, cieńszy na bokach, a najsłabszy na tyle maszyny - warto więc atakować wroga właśnie od boku bądź z tyłu.
  • Atakowanie słabych punktów. Nawet najcięższe maszyny mają słabe punkty, jak skład amunicji - przestrzelenie takiego punktu pozwala łatwiej przebić pancerz i wyrządzić maszynie wroga ogromne szkody. Więcej na ten temat znajdziesz w rozdziale jak znaleźć słabe punkty czołgu.
043

Następnie: World of Tanks - jak zmienić język gry

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak strzelać, by trafiać w cel

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami