World of Tanks - jak strzelać, by trafiać w cel

Celne strzelanie. Zwiększanie celności.

Walka w grze World of Tanks to kluczowy aspekt rozgrywki, warto więc wiedzieć, jak skutecznie radzić sobie z przeciwnikami na polu walki. Zanim jednak nauczysz się znajdować słabe cele wrogich maszyn (co opisaliśmy w rozdziale jak znaleźć słabe punkty czołgu) nauczyć należy się jak we wroga w ogóle trafić.

Wydawać by się mogło, że wystarczy wycelować we wroga i oddać strzał - wróg zostanie trafiony (1), a na ekranie otrzymamy informacje, iż otrzymał on obrażenia (2). Proces ten jednak jest znacznie bardziej złożony, a by zwiększyć swoje szanse warto pamiętać o kilku rzeczach, takich jak:

041
  • Wykorzystanie odpowiedniego trybu strzelania. W standardowym trybie kamera umieszczona jest za czołgiem. Daje to możliwość łatwego monitorowania pola walki, jednak łatwiej celować jest w trybie snajperskim (opisanym w rozdziale celowanie: tryb snajperski), a w przypadku dział samobieżnych w trybie artyleryjskim (szczegóły znajdziesz w rozdziale celowanie: tryb artyleryjski).
  • Zwiększenie celności. Celność wpływa na to, jak bardzo zmniejszy się celownik, co z kolei pozwala na trafienie w odleglejszy cel bądź w konkretną część czołgu wroga. Celność zwiększa się, gdy czołg i jego wieża stoją nieruchomo, a także dzięki załodze.
  • Skrócenie czasu celowania. Parametr ten wpływa na to, jak szybko zmniejsza się celownik. Zwiększyć można go poprzez rozwijanie załogi i ich umiejętności, a także dzięki wyposażeniu (dobór wyposażenia opisaliśmy w rozdziale jak wykorzystać i zmienić wyposażenie).
  • Korzystanie z namierzania celu. Wykorzystać można to w klasycznym trybie widoku - wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na cel, by zablokować na nim celownik. Wieżyczka automatycznie ustawiać będzie się na czołgu wroga, umożliwiając manewrowanie wokół celu i swobodne strzelanie.

Następnie: World of Tanks - jak korzystać z namierzania celu

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak znaleźć słabe punkty czołgu

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami