PS5 z dyskiem SSD o pojemności 825 GB

100 razy szybszym niż w PS4.

Przedstawiciele Sony ujawnili, że PlayStation 5 będzie wyposażone w dysk SSD o pojemności 825 GB.

Niestandardowy rozmiar to zasługa faktu, że projektanci konsoli postanowili zastosować unikalny, spersonalizowany model dysku z 12-kanałowym interfejsem, oferującym przepustowość 5,5 GB na sekundę.

Według naszych kolegów z Digital Foundry, SSD, który znajdzie się w PS5, w ułamku sekundy potrafi wczytać 2 GB danych - dysk jest 100 razy szybszy od swojego odpowiednika użytego w PlayStation 4. To powinno w znacznym stopniu skrócić ładowanie gier.

Warto zaznaczyć, że pojawi się opcja rozszerzenia ilości wolnego miejsca poprzez zakup dodatkowych dysków, które zamontujemy w specjalnym slocie konsoli. Nie wszystkie dostępne na rynku SSD będą jednak kompatybilne, ale lista współpracujących modeli nie jest znana, ponieważ Sony wciąż prowadzi testy.

ssd_ps5
W PS5 zastosowano spersonalizowany model SSD

Zobacz też: PS5 - specyfikacja konsoli: teraflopsy, RAM, procesor

PS5 zadebiutuje na rynku pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym, aczkolwiek dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami