World of Tanks - zasięg wykrywania

Odległość z jakiej gracz jest w stanie wykryć cel.

Mapy w grze World of Tanks są sporych rozmiarów i prawdopodobieństwo tego, iż uda się dostrzec każdego znajdującego się tam wroga jest niewielkie, gdyż ograniczone przez zasięg wykrywania. Zasięg wykrywania jest parametrem, który wpływa na to, z jak dużego dystansu gracz jest w stanie dostrzec nieprzyjaciela.

Na zasięg wykrywania w grze World of Tanks wpływ ma szereg czynników, takich jak rodzaj czołgu, z którego korzystamy, poziom wyszkolenia dowódcy czołgu, zdolność Zwiad dowódcy czy zdolność Rozeznanie w sytuacji Radiooperatora. Sumaryczna wartość zasięgu wykrywania określona jest przez parametr Wykrywanie (1) widoczny w ekranie garażu.

032

Na zasięg wykrywania wpływ ma oczywiście poziom maskowania celu - czyli to, jak trudny do wykrycia jest wrogi pojazd. Zagadnienie to, jak i sposoby na zwiększenie poziomu maskowania opisaliśmy w rozdziale ukrywanie się na polu walki.

Warto pamiętać, by nie mylić pojęcia wykrywania z zasięgiem rysowania - to drugie to parametr graficzny, który wpływa na to, z jakiej odległości gracz będzie w stanie dostrzec obiekty takie jak krzaki, budynki i pojazdy wroga. Więcej na temat tej opcji poczytasz w rozdziale jak zwiększyć liczbę FPS i płynność gry.

Następnie: World of Tanks - jak wykluczać konkretne mapy

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - misje dzienne

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami