World of Tanks - jak zmienić amunicję

Zmiana amunicji, amunicja przeciwpancerna, penetrująca, burząca.

W World of Tanks gracze cały czas próbować muszą zwiększyć ilość zadawanych przez ich maszyny obrażeń - by zniszczyć wrogi pojazd zanim ten uczyni to samo z ich czołgiem. W tym celu zmieniać można pojazdy i montowane w nich moduły, lecz także wykorzystać różne typy amunicji, które dają korzyści w innych sytuacjach.

Wyboru amunicji dokonuje się jeszcze w garażu, klikając na sekcję u dołu ekranu (1). Otwiera ona nowe okno, w którym wybrać można pociski, z którymi rozpocznie się starcie. Każdy pojazd posiada maksymalną ilość amunicji (2), z którą może pojawić się na polu walki, a sama amunicja dzieli się na trzy typy:

037
  • Przeciwpancerny (3) - najpowszechniejszy typ amunicji, z którym walczy się przez większość czasu. Zadaje średnie uszkodzenia i charakteryzuje się dobrym przebiciem.
  • Pełnokalibrowy z rdzeniem (4) - pociski zadające te same obrażenia co przeciwpancerne, jednak charakteryzujące się znacznie wyższym poziomem przebicia, doskonale więc spisują się do walki z cięższymi maszynami. Minusem jest ich wysoki koszt zakupu.
  • Odłamkowo-burzący (5) - pociski o zmniejszonej penetracji, lecz o zwiększonej ilości zadawanych obrażeń i niewielkim promieniu, wokół którego zadają obrażenia. Najlepsze do atakowania słabiej opancerzonych celów bądź ich słabych punktów.

By zmienić ilość danej amunicji trzeba operować suwakami widocznymi w tym oknie (6). Standardowo większość miejsca przeznaczone będzie na pociski przeciwpancerne, zmniejszenie tej ilości pozwoli jednak dorzucić do czołgu inne typy pocisków. Po wszystkim wystarczy tylko zaakceptować zmiany.

Po dobraniu konkretnej amunicji trzeba wybrać ją na polu walki. Tego dokonuje się przy pomocy klawiszy widocznych u dołu ekranu (7) - wystarczy kliknąć na przycisk odpowiedzialny za dany rodzaj pocisku i poczekać na przeładowanie działa, by móc z niego skorzystać.

038

Następnie: World of Tanks - jak znaleźć słabe punkty czołgu

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak wykorzystać i zmienić wyposażenie

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami