Gears 5 i Minecraft na nowej generacji - gameplay z Xbox Series X

Ulepszone wersje gier.

Produkcje z Xbox One będą dostępne także na nowej konsoli Microsoftu w nieco ulepszonej wersji. Prowadzony w serwisie YouTube kanał This Is opublikował materiał prezentujący gameplay z Gears 5 i Minecraft z Xbox Series X.

Pierwsza z wymienionych gier na platformie następnej generacji działa w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Tytuł uruchomiono w ustawieniach graficznych, które odpowiadają poziomowi ultra z PC.

Poza tym zastosowano system oświetlenia screen space global illumination oraz zaawansowane rozwiązanie związane z cieniami. Do tego w wersji Xbox Series X o 50 procent zwiększono liczbę cząsteczek.

Natomiast Minecraft na nowej konsoli korzysta z ray tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, które znacznie zmienia wygląd gry. W filmie zaprezentowano fragmenty z włączoną i wyłączoną techniką graficzną.

minecraft_rtx2
Minecraft z ray tracingiem

Niedawno Microsoft ujawnił pełną specyfikację Xbox Series X. Urządzenie zagwarantuje czterokrotnie większą wydajność względem Xbox One X - według zapewnień koncernu z Redmond, zaoferuje moc na poziomie 12 teraflopów.

Następnie: Prezentacja PS5 już jutro - Sony ujawni nowe szczegóły na temat konsoli

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami