Call of Duty Warzone - tryb Battle Royale: zasady, jak grać

Reguły zabawy.

Battle Royale to jeden z dwóch trybów dostępnych w CoD Warzone - obok Grabieży. Jego zasady są podobne do innych przedstawicieli tego podgatunku, jednak twórcy zadbali o kilka zmian i ciekawych modyfikacji.

W pierwszej sekcji tego poradnika opisujemy reguły Battle Royale, a w drugiej znajdziesz kilka cennych porad do trybu.

CoD Warzone Battle Royale - reguły, przebieg meczu

Po rozpoczęciu meczu gracze lecą samolotem nad mapą, przy czym trasa wybierana jest losowo. To czas, aby zastanowić się nad miejscem lądowania i wskazać drużynie, którą lokację wybrałeś.

w4

Kiedy samolot przelatuje już nad samą mapą, można wyskoczyć z pojazdu. Gracze sterują postaciami i lądują w wybranym miejscu.

Celem gry jest pozostanie ostatnim graczem (lub drużyną) na polu walki. Obszar, w którym można przebywać, co chwilę się zmniejsza, aby zawodnicy musieli się spotkać. Na zewnątrz oznaczonej białym okręgiem bezpiecznej strefy (1) jest trujący gaz (3), który zadaje duże obrażenia.

ww

W momencie lądowania rozpoczyna się pościg za znalezieniem wyposażenia. Należy jak najszybciej znaleźć broń, by być gotowym do odparcia ataku. Ekwipunek leży na ziemi (najczęściej w budynkach), a także jest schowany w skrzyniach. Wypada też z pokonanych wrogów - o ile mieli coś przy sobie.

Śmierć nie oznacza końca rozgrywki w Warzone Battle Royale. Jeżeli wyeliminowano cię po raz pierwszy i nie jest to końcowa faza meczu, trafisz do Gułagu. Jeżeli wygrasz tam potyczkę z innym graczem, wrócisz na pole walki, choć już bez wyposażenia.

w6

Jeżeli zaś przydarzy ci się kolejna śmierć, przegrasz w Gułagu lub Gułag nie będzie już dostępny, twoja drużyna może cię jeszcze ożywić, korzystając ze stacji zaopatrzeniowej.

Rozgrywka trwa do momentu, w którym ostatni członek twojej drużyny polegnie.

W trakcie meczu można korzystać systemu oznaczania, pojazdów, znalezionych gadżetów, zrzutów uzbrojenia oraz wykonywać kontrakty, by ułatwić sobie wygraną.

w7

Wskazówki do Battle Royale w Warzone

Stosuj się do tych porad, by znacząco zwiększyć szansę na pozostanie ostatnim graczem lub zespołem na polu walki.

  • nie oddalaj się od zespołu, niech wszyscy trzymają się razem. Działanie na własną rękę może być kuszące, ale skupione blisko siebie grupy mają znacznie większe szanse na zwycięskie wyjście z potyczek
  • korzystaj z systemu oznaczania, nawet jeśli nie masz mikrofonu. Oznaczaj wrogów i wyposażenie, którego nie potrzebujesz, a także proś o amunicję czy pancerz
  • nie bądź samolubny. Upewnij się, że każdy członek zespołu jest dobrze wyposażony, szczególnie w amunicję i pancerz
  • nie wychodź z meczu, jeżeli któryś z członków drużyny jest jeszcze dostępny - może cię ożywić
  • nie podbiegaj od razu do powalonych graczy, wyeliminuj najpierw zagrożenie lub poczekaj, aż doczołgają się za osłonę
  • nie zapominaj, że pieniędzmi można się dzielić. Cała drużyna może skorzystać ze zrzutu zaopatrzenia, jeżeli łącznie macie odpowiednią ilość kasy

Następnie: Call of Duty Warzone - leczenie i odzyskiwanie zdrowia, apteczki

Spis treści: Call of Duty Warzone - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Call of Duty Warzone - tryb Grabież: jak wygrać, zbierać i deponować pieniądze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami