World of Tanks - jak zmienić załogę czołgu

Zarządzanie załogą, wybór najlepszych członków załogi.

W World of Tanks prócz doboru odpowiedniego do danych zastosowań czołgu, równie ważnym aspektem jest wybór i szkolenie załogi - a więc dowódcy, celowniczego, kierowcy-mechanika, radiooperatora i ładowniczego. Wpływ załogi na skuteczność czołgu na polu walki jest ogromny, stąd też nie należy lekceważyć tego aspektu.

Załogę aktualnie wybranego czołgu podejrzeć można już w oknie garażu, przy lewej krawędzi ekranu (1). W zależności od wykorzystywanej maszyny, może ilość członków załogi może się różnić. W głównej mierze dzielą się oni na 5 stanowisk:

026
  • Dowódca - zwiększa zasięg widzenia i poprawia nieznacznie skuteczność reszty załogi.
  • Celowniczy - wpływa na czas celowania (zmniejszania się celownika) i celność działa.
  • Kierowca-mechanik - wpływa na dynamikę pojazdu, czyli to, jak sprawnie czołg porusza się w terenie.
  • Radiooperator - wpływa na zasięg sygnału, czyli odległość, z której będziemy w stanie otrzymać komunikat - na przykład o wykryciu wroga - od sojusznika.
  • Ładowniczy - wpływa na czas ładowania działa.

Odpowiednio dobrana i wyszkolona załoga potrafi zwiększyć skuteczność czołgu niemalże dwukrotnie - przez co walka przy pomocy nowicjuszy, z wrogiem, który posiada tę samą maszynę lecz z wyszkoloną załogą, jest niemalże skazana na porażkę. By zmienić członka załogi, wystarczy kliknąć na portret dowolnej osoby, a następnie wybrać jedną z dostępnych opcji z rozwiniętej listy (2).

Na liście pojawią się wszyscy dostępni członkowie załogi, którzy mogą znajdować się w innym pojeździe i z nich nie będzie można skorzystać. Jeśli chcemy nająć nowego załoganta, wystarczy kliknąć na przycisk Rekrutuj X (3) - gdzie X to stanowisko, które chcemy obsadzić.

Przy rekrutacji do wyboru będą trzy opcje. Kurs przyspieszony jest darmowy, jednak osoba będzie wyszkolona w 50%. Można zapłacić 20,000 kredytów, by otrzymać załoganta w 75% wyszkolonego, bądź 200 Złota, by był on w 100% wyszkolony. Szkolenie wpływa na skuteczność załogantów i możliwość aktywacji zdolności specjalnych.

Zmieniając pojazd warto zaoszczędzić sporo kredytów i/lub złota i nie kupować nowych załogantów, a wykorzystać tych, którzy byli obsadzeni w innych maszynach. Szczegółowe informacje dotyczące tego zagadnienia znajdziesz w rozdziale jak odzyskać załogę czołgu.

Następnie: World of Tanks - jak odzyskać załogę czołgu

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak odblokowywać nowe czołgi

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami