Ori and the Will of the Wisps - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, mechanika i wskazówki.

Przedstawiamy poradnik do gry Ori and the Will of the Wisps. To druga część znanej platformówki, w której wcielamy się w tytułowego duszka Ori. Naszym zadaniem jest tym razem ratowanie zagubionego przyjaciela, a przy okazji pokonanie sił ciemności.

W niniejszym przewodniku opisujemy ogólne porady, które przydadzą się podczas zabawy. Skupiamy się na umiejętnościach i walce, pomagamy zdobyć punkty blasku, za które kupujemy i ulepszamy nowe moce oraz przedstawiamy kompletne sterowanie.

Poradnik i wskazówki do Ori and the Will of the Wisps

Przed rozpoczęciem zabawy, zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi kluczowymi aspektami rozgrywki - w tej sekcji znajdziecie wiele wskazówek do gry.

Ori and the Will of the Wisps - porady na początek

Przedstawiamy najważniejsze porady, którego pomogą poradzić sobie podczas pokonywania niebezpieczeństw w trakcie podróży po lesie Nibel oraz poza nim:

- Często zmieniaj aktywne umiejętności, aby przystosować się lepiej do aktualnej sytuacji. Przykładowo, podczas walk z bossami warto mieć w zanadrzu leczenie, aby przywracać sobie zdrowie.

- Nie staraj się za wszelką cenę zabić wszystkich przeciwników. W wielu miejscach znacznie szybciej i bezpieczniej jest ominąć wrogów niż podejmować walkę, przy której stracisz dużo zdrowia.

- Nie magazynuj punktów blasku. Jeśli uzbierasz wystarczającą liczbę na zakup bądź ulepszenie danej umiejętności, zrób to od razu. Za przetrzymywanie punktów nie przewidziano dodatkowych bonusów, więc nie ma potrzeby zostawiać je na później.

- Pamiętaj o umiejętności odbijania pocisków, nie tylko podczas etapów zręcznościowych, ale również w trakcie walki. Często to najskuteczniejszy sposób, aby uniknąć obrażeń od przeciwników.

- Jeśli dopiero zacząłeś przygodę, a nie możesz dostać się do jakiegoś miejsca, nie trudź się i idź dalej. Prawdopodobnie brakuje ci odpowiedniej umiejętności, którą zdobędziesz wraz z postępami w grze.

- W lokacjach, gdzie unikamy mroku, korzystaj awaryjnie z łuku. Napięta cięciwa rozświetla niewielki obszar wokół nas, zapewniając chwilowe bezpieczeństwo.

Interfejs, ikony i znaczniki

Tu przedstawiamy błyskawiczny opis interfejsu w Ori and the Will of the Wisps, byście na pierwszy rzut oka doskonale wiedzieli, co oznaczają konkretne ikony na ekranie.

001

1. Wskaźnik energii - dzięki której korzystamy z umiejętności

2. Pola aktywnych umiejętności - moce, z których obecnie korzystamy

3. Wskaźnik zdrowia - określa poziom naszego życia

4. Posiadana liczba punktów blasku - wyświetla się tylko na chwilę po zebraniu złotych kul

Oczywiście zdrowie i blask zwiększamy w trakcie przygody, więc na początku zabawy każdy ma nieco mniej zielonych i niebieskich okręgów niż widzimy na powyższym screenie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami