Pokemon Go w czasie epidemii koronawirusa - twórcy ułatwili grę w domu

Wprowadzono szereg zmian.

Pokemon Go wymaga spacerowania po okolicy w celu odszukiwania kieszonkowych stworków. W trakcie epidemii koronawirusa nie jest to wskazane, więc twórcy wprowadzili zmiany, które mają zachęcić do pozostania w domach i ograniczania kontaktu z innymi graczami.

W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu Polygon przedstawiciele studia Niantic wyjaśnili, że wdrożone modyfikacje umożliwiają zabawę w odosobnieniu - we własnym mieszkaniu lub w jego pobliżu.

Przede wszystkim zwiększono częstotliwość występowania pokemonów w okolicach domów graczy. Każdy może też jednorazowo kupić za jedną monetę zestaw 30 przedmiotów zwabiających stworki - także wewnątrz budynków. Preparat działa teraz przez godzinę.

Ponadto dwukrotnie zmniejszono liczbę kroków wymaganych do wyklucia istoty z jaja za pomocą inkubatorów. Natomiast PokeStopy będą częściej generować prezenty - paczki ze specjalnymi przedmiotami.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Odwołano również Community Day poświęcone Abrze, czyli wydarzenie, w ramach którego gracze mieli zbierać się w grupy, by wspólnie szukać wspomnianego stworka. Na razie nie wiadomo, kiedy akcja zostanie przeprowadzona.

Źródło: Polygon

Następnie: Death Stranding miało być znacznie mroczniejsze? Nieoficjalne informacje zza kulis

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami