Nioh 2 - boss: Yatsunokami

Wężowy boss.

Yatsunokami to jeden z pierwszych bossów w grze Nioh 2, z jakim się zmierzysz. Czeka na ciebie na końcu zadania głównego: Sanktuarium żmii.

Jak pokonać Yatsunokami w Nioh 2

Poniżej przedstawiamy porady i wskazówki, dzięki którym pokonasz Yatsunokamiego:

  • Zanim rozpoczniesz walkę z tym przeciwnikiem, wyekwipuj sobie - jako jeden ze skrótów - antidotum. Ten przedmiot może ci się przydać podczas pojedynku, gdyż boss zadaje trujące obrażenia, których efektem jest stale spadające zdrowie (ten negatywny skutek mija z czasem lub po zażyciu antidotum).
  • Bossowi zadasz większe rany, jeśli twoja broń posiada dodatkowe właściwości w postaci obrażeń od błyskawic. Możesz również użyć odpowiedniego amuletu, aby wywołać ten efekt na swoim orężu.
  • Walka z bossem na krótkim dystansie nie jest łatwa, gdyż przeciwnik dysponuje kilkoma naprawdę potężnymi uderzeniami, jak chwyt czy atak ogonem, więc trzymaj bossa na dystans i wyczekuj na jego ataki.
085
  • Najlepszy moment do ataku jest wtedy, gdy wąż wbija w ziemie dwie macki, które po chwili wynurzają się obok twojej postaci, po to by cię zaatakować. Gdy tylko zobaczysz, że boss zamierza wykonać ten ruch, zacznij biec w bok, w kierunku dużego przeciwnika. Miniesz tym samym mniejsze węże, które chciały cię ukąsić, i zdążysz podbiec do oponenta, by wyprowadzić kilka uderzeń. Po wyprowadzonej serii wycofaj się i poczekaj na kolejny tego typu atak, gdyż jest to najdogodniejszy moment do zadania obrażeń bossowi.
  • Boss często atakuje z dystansu na dwa różne sposoby. Pierwszy: pluje jadem w twoją stronę, ale dosyć łatwo uniknąć tego ataku, poprzez odskok. Drugi: strzela do ciebie kolcami (jeśli nie dasz rady odskoczyć, to zablokuj uderzenie).
  • Kiedy zobaczysz, że nad Yatsunokamim pojawia się czerwony obłok, ten wykona szarże w twoją stronę (będzie sunął ku tobie i zaatakuje cię dziobem). Wówczas odskocz na bok i uderz w tułów węża kilkukrotnie. Zapewne boss po chwili obróci się i ponowi swój atak, więc powtórz opisaną czynność jeszcze raz.
086
  • Podczas atakowania bossa, staraj się uderzać go w głowę - to zwiększy obrażenia, jakie mu zadajesz. Co więcej, zwróć uwagę na dwa mniejsze węże wyrastające z macek, które znajdują się obok głowy głównego przeciwnika. Je również możesz zranić. Niszcząc je, zadasz bossowi duże obrażenie, więc skup się również na nich.
  • W stanie Królestwa Ciemności mniejsze węże odłączają się do głównego przeciwnika i stają się chwilowo samodzielnymi bytami. Pojawią się na arenie tylko wtedy, jeśli wcześniej ich nie zabiłeś (gdy tworzyły jeszcze jedność z dużym gadem). Jeśli przyjdzie ci się mierzyć z mniejszymi przeciwnikami, wówczas skup swoją uwagę na właśnie na nich. Likwidując mniejsze węże, znacznie zranisz głównego oponenta. Uważaj jednak na te stworzenia, gdyż plują jadem (pamiętaj, żeby w razie potrzeby zażyć antidotum). Walka z dużym gadem w stanie Królestwa Ciemności jest trudna, dlatego właśnie lepiej zająć się jego mniejszymi odpowiednikami.
  • Jeśli zlikwidujesz dwa mniejsze węże podczas Królestwa Ciemności, musisz liczyć się z tym, że macki - razem z wężami - odrosną głównemu przeciwnikowi po zakończeniu tego stanu.

Następnie: Nioh 2 - boss: Imagawa Yoshimoto

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: Enenra

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami