World of Tanks - jak zwiększyć liczbę FPS i płynność gry

Poprawianie wydajności gry, zwiększenie klatek na sekundę.

Gra World of Tanks, mimo swojej stosunkowo ładnej oprawy wizualnej, nie jest tytułem wymagającym i do komfortowej rozgrywki w rozdzielczości 1080p wymaga dość przeciętnej konfiguracji. Dla tych jednak, którzy zapragną pograć w WoT na sprzęcie biurowym bądź korzystają z monitorów o wyższym odświeżaniu i potrzebują olbrzymich ilości klatek na sekundę nie będzie tutaj jednak problemów - wydajność gry można w prosty sposób zwiększyć.

Jeśli twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań - sprawdzić możesz je w rozdziale wymagania na PC - bądź po prostu zależy ci na zwiększeniu FPSów, naciśnij w menu głównym klawisz Escape i przejdź do zakładki Grafika (1).

018

W tym miejscu warto zainteresować się następującymi opcjami:

  • Rozdzielczość ekranu (2) - w bardzo dużym stopniu wpływa na wydajność gry, jednak zejście poniżej natywnej rozdzielczości monitora znacznie pogorszy jakość grafiki. Wykorzystaj tę opcję tylko w ostateczności.
  • Synchronizacja pionowa (3) - jeśli na ekranie występują charakterystyczne opóźnienia w wyświetlaniu dolnej i górnej części ekranu bądź doświadczasz dużych skoków ilości klatek na sekundę to warto korzystać z tej opcji.
  • Pole widzenia (4) - pozwala dostosować pole widzenia w grze. Zmniejszenie pola widzenia sprawia, iż obiekty w tle wydawać będą się bliższe, jednak widzenie peryferyjne się zmniejszy - możesz więc nie zobaczyć wroga przy krawędzi ekranu. Opcja ta w niewielkim stopniu wpływa na wydajność.
  • Korekta kolorów (5) - pozwala nałożyć jeden z kilku filtrów obrazu. Nie wpływa to na wydajność, jednak w ciekawy sposób pozwala zmodyfikować wygląd gry.

Przejdź teraz do zakładki Szczegóły (6) gdzie znajdziesz opcje graficzne, które pozwolą w dużym stopniu wpłynąć na wydajność. Na największą uwagę zasługują następujące:

019
  • Antyaliasing (7) - wygładzanie krawędzi. Zmniejszenie tego parametru powinno poprawić wydajność gry, nie odbijając się w dużym stopniu na wyglądzie. Nigdy nie warto wyłączać antyaliasingu całkowicie, gdyż obraz będzie wtedy bardzo postrzępiony.
  • Jakość tekstur (8) - parametr, który paradoksalnie nie wpływa aż tak bardzo na wygląd gry, a zejście na niższe wartości pozwoli uzyskać kilka dodatkowych klatek animacji.
  • Szczegółowość obiektów (9) - wpływa na ilość i jakość wyświetlanych wokół obiektów. Zmniejszenie tej wartości znacznie poprawi wydajność, lecz pogorszy też oprawę.
  • Zasięg rysowania (10) - wpływa na to, z jakiej odległości będziesz w stanie dostrzec rozmaite obiekty, jak krzaki czy budynki, lecz także pojazdy wroga. Lepiej pozostawić tę wartość na poziomie maksymalnym.
  • Jakość oświetlenia (11) - jedna z najbardziej obciążających opcji. Zejście na niższe wartości pozwoli zyskać nawet do kilkunastu klatek na sekundę, jednak kosztem znacznego pogorszenia oprawy.
  • Jakość cieni (12) - parametr w największym stopniu wpływający na wydajność gry. Zejście do niższych wartości pogorszy wrażenia wizualne, jednak pozwoli zyskać kolejne kilkanaście FPSów.

Pozostałe opcje graficzne dostępne w tym miejscu nie wpływają w aż tak dużym stopniu na płynność, a zmniejszenie ich bardzo pogorszy oprawę wizualną produkcji. Warto je zmieniać dopiero wtedy, gdy powyższe metody zawiodą.

Następnie: World of Tanks - jak strzelać przy pomocy artylerii

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak zmienić tryb strzelania

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami