World of Tanks - jak ulepszać czołgi

Ulepszanie czołgów, zmiana uzbrojenia, nowe moduły.

W grze World of Tanks dostępnych jest kilkaset modeli czołgów, które różnią się od siebie pod wieloma względami - siłą penetracji dział, mobilnością czy odpornością na obrażenia. Prócz tego bogatego arsenału maszyn, gracz ma możliwość ich dodatkowego rozwoju, poprzez odblokowywanie i instalowanie nowych modułów.

Cały proces zaczynamy w garażu, przechodząc do zakładki Badania (1). Stąd kliknąć należy na model czołgu, który chcemy rozwijać. W nowym oknie znajdziemy podgląd samej maszyny, zainstalowane moduły (z pomarańczowym „ptaszkiem” przy ich ikonce) i nowe moduły, które można odblokować i zainstalować. Moduły dzielą się na kilka kategorii:

025
  • Działo (2) - tutejsze ulepszenia wpływają na zadawane obrażenia, penetrację pocisków, szybkostrzelność i czas przeładowania.
  • Wieża (3) - wpływa na pancerz, zasięg widzenia i szybkość obrotu wieży.
  • Radio (4) - zwiększa zasięg sygnału. Zasięg sygnału wpływa na to, z jakiej odległości otrzymamy, na przykład, informację o pozycji wroga, którą wykrył nasz sojusznik. Jest to ulepszenie kluczowe dla artylerii.
  • Silnik (5) - wpływa na moc silnika, a co za tym idzie przyspieszenie i osiąganą prędkość maszyny. Ważne dla wszystkich typów maszyn, szczególnie dla czołgów lekkich.
  • Zawieszenie (6) - zwiększa maksymalne obciążenie, które jest w stanie udźwignąć maszyna, wpływa też na prędkość obrotu całego czołgu.

By zainstalować ulepszenie, należy je wpierw zbadać, klikając na ikonkę modułu (7). Do tego celu służą punkty doświadczenia, które podejrzeć można na ekranie maszyny (8). Dzielą się na doświadczenie bitewne, czyli to, które zdobyło się podczas walk przy pomocy tej konkretnej maszyny, jak i na wolne doświadczenie (9), które zdobyć można, między innymi, za Złoto, a które pozwala odblokowywać dowolne rzeczy.

Po zbadaniu modułu trzeba go jeszcze wykupić za kredyty, a gdy to zostanie wykonane, moduł zostanie automatycznie zainstalowany w czołgu. Warto mieć na uwadze fakt, iż każdy nowy element zwiększa masę czołgu - konieczne jest więc systematyczne rozwijanie zawieszenia, gdyż inaczej czołg będzie przeciążony i ledwo będzie się ruszał.

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak odblokowywać nowe czołgi

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami