World of Tanks - jak strzelać przy pomocy artylerii

Rozgrywka działem samobieżnym, gra jako artyleria.

W grze World of Tank występuje pięć głównych grup pojazdów - o czym więcej poczytasz w rozdziale czołgi: rodzaje czołgów, różnice - w tym skupimy się jednak na rozgrywce za pomocą dział samobieżnych, czyli artylerii. Jak strzelać, by trafiać w cel i jak unikać uwagi nieprzyjaciela?

Pierwszą rzeczą, o którą trzeba zadbać, jest odpowiednia pozycja naszego pojazdu. Przez większość gry stać będziesz w miejscu i strzelać z dużych dystansów, potrzebna jest więc pozycja bezpieczna i pozbawiona przeszkód terenowych. Najlepszym wyborem są gęste zarośla ulokowane na w miarę otwartej przestrzeni (1) - zasłonią pojazd, lecz nie zablokują linii ognia.

020

Jeśli twoja domyślna pozycja nie pozwala ci skutecznie prowadzić ognia, gdyż, na przykład, na linii strzału znajdują się budynki, warto zmienić miejsce postoju - artyleria która nie może strzelać do celu to bezużyteczna kupa złomu.

Gdy już znajdziesz odpowiednie miejsce, przełączyć należy się do widoku artyleryjskiego - opisaliśmy go w rozdziale celowanie: tryb artyleryjski. Pozwala on na prowadzenie ognia na olbrzymich dystansach i celne trafianie w wrogie pojazdy.

Podczas celowania zwrócić uwagę należy na zieloną, kropkowaną strefę (2). Oznacza ona pole, w którym spadnie pocisk. Im jest ona mniejsza, tym łatwiej jest trafić w konkretne miejsce, a zmniejsza się samoistnie, gdy nie poruszasz celownikiem. Strefa ta zmienia kolor na czerwony podczas przeładowania działa.

021

Strefa ta może też zmienić kształt - wydłużając się - bądź całkowicie się „przerwać” - oznaczać będzie to, iż na drodze pojazd-cel jest jakaś większa przeszkoda, która najpewniej zablokuje pocisk. Wtedy najlepszym wyjściem jest znalezienie sobie innego celu bądź przestawienie pojazdu w inne miejsce.

Podczas rozgrywki artylerią najważniejsze jest ciągłe monitorowanie pola walki. Jeśli na mapie, na otwartym terenie, pojawi się wrogi pojazd, warto się nim zająć. Jeśli sojusznicy raportują miejsce, w które warto strzelić (mimo, iż nie ma tam oznaczonego wroga), też należy się nim zainteresować - może tam być, na przykład, ukryty w zaroślach ciężki czołg wroga, którego eliminacja umożliwi twojej drużynie szturm na wrogą bazę.

Ostatnią rzeczą, na którą trzeba uważać podczas rozgrywki działem samobieżnym są lekkie czołgi wroga. Te często będą szarżować w okolicę twojej bazy i jest spora szansa, iż pojawią się w twojej bezpośredniej okolicy. Powstrzymaj chęć ostrzelania ich - chybiony pocisk sprawi, że niemalże na pewno zniszczą twój pojazd w kilka sekund. Najlepiej jest się skryć i czekać na wsparcie sojuszników.

Następnie: World of Tanks - jak odblokowywać nowe czołgi

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak zwiększyć liczbę FPS i płynność gry

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami