Nioh 2 - zapisywanie i wyjście z gry, autozapis, ręczny save

Jak zachować nasze postępy w grze.

W Nioh 2 funkcja zapisu stanu gry praktycznie nie istnieje, co nie znaczy, że jej w ogóle nie ma. Po prostu jej funkcjonalność jest bardzo ograniczona.

Gra sama zapisuje się (autozapis) tylko w określonych momentach: każdorazowo gdy odwiedzimy chram lub ukończymy misję. Podczas rozgrywki nie można ręcznie zapisać gry. Ta funkcja dostępna jest tylko na mapie regionu (menu, po którym poruszamy się pomiędzy misjami).

Podczas wykonywania zadania, nawet jeśli gra zapisze stan rozgrywki, nie możemy go wczytać w dowolnej chwili. Jeśli zginiemy, gra cofnie nas do ostatnio odwiedzonego chramu i od tego miejsca rozpoczniemy nasze dalsze zmagania. Ma to związek ze strukturą rozgrywki wynikającą z poziomu trudności, a także z konsekwencjami, które niesie za sobą śmierć bohatera.

Zobacz też: Nioh 2 - konsekwencje śmierci, grób, utrata amrity i ducha opiekuńczego

052

Bardzo ważne jest to, w jaki sposób wychodzimy z gry. Wyłączenie konsoli w trakcie rozgrywki nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli chcemy zachować dotychczasowy postęp i zebraną amritę, należy wrócić do chramu (1) (lub ewentualnie odnaleźć nowy) i go aktywować. W dole ekranu pojawi się ikona (2) informująca o zapisie.

053
054

Następnie należy przejść do menu gry (naciśnij touchpad) - do: System (3) i wybrać opcję: Wróć do ekranu tytułowego (4).

W ten sposób wrócimy do głównego menu gry. Teraz możemy spokojnie uruchomić inną grę lub wyłączyć konsolę.

Następnie: Nioh 2 - pauza, jak zatrzymać grę

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - poziom trudności: jak zmienić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami