Nioh 2 - tryby gry (graficzne): jak zwiększyć wydajność gry

Tryb akcji czy filmowy?

Twórcy gry Nioh 2 zaimplementowali w swojej grze trzy tryby graficzne, które wpływają na jakość oprawy graficznej, a także na wydajność. Największe pole manewru mają posiadacze konsoli PlayStation 4 Pro, ze względu na dużo większą moc niż w przypadku standardowej wersji PS4.

Tryb gry związany z ustawieniami graficznymi możemy zmienić w menu systemowym (ustawieniach) podczas rozgrywki lub gdy będziemy w menu głównym gry. Wystarczy wejść w System, a następnie w Ustawienia trybu gry.

Pojawi się okno wyboru jednej z trzech opcji:

  • Tryb filmowy - gra utrzymuje stałą wartość klatek na sekundę - na poziomie 30 FPS-ów. Dzięki temu działa bardzo stabilnie, oferując najlepszą jakość oprawy graficznej. Musimy liczyć się jednak liczyć z tym, że - mimo najlepszej grafiki - płynność 30 klatek może być dla wielu graczy niewystarczająca. Nioh 2 to bardzo dynamiczna gra, więc im więcej stałych klatek na sekundę zostanie wyświetlona, tym rozgrywka jest bardziej komfortowa.
  • Tryb akcji - gra pomimo najgorszej jakości grafiki, będzie w stanie wyświetlić dużo więcej klatek niż w trybie filmowym. Górna wartość FPS-ów to 60. Tryb ten oferuje bardzo wysoką płynność, dzięki czemu nasza reakcja na ruchy przeciwników jest szybsza.
  • Tryb filmowy (zmienna liczba klatek/s) - kompromis pomiędzy trybem filmowym a akcji. Gra, co prawda, wyświetli więcej FPS-ów niż w opcji filmowej, ale płynność rozgrywki nie jest na tyle zadawalająca, żeby polecić ten tryb.
051

Jeśli zależy nam na jak najlepszej wydajności i płynności, zdecydowanie warto wybrać tryb akcji. W Nioh 2 czeka nas bardzo dużo wymagającej walki, więc - bardziej niż na samej grafice - warto skupić się na maksymalnym zwiększeniu liczby FPS-ów.

Następnie: Nioh 2 - poziom trudności: jak zmienić

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - interfejs, HUD, skróty przedmiotów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami