Nioh 2 - rozwój postaci: amrita, poziomy doświadczenia, awansowanie

Co zrobić, by nasza postać stała się potężniejsza.

Nioh 2 zawiera wiele charakterystycznych elementów dla gier action RPG, w których oprócz rozgrywki nastawionej na akcję, czyli walkę, bardzo ważnym aspektem jest rozwijanie postaci. Ten czynnik ma niebagatelne znaczenie, gdyż w trakcie rozwoju fabuły przyjdzie nam mierzyć się z coraz to silniejszymi oponentami i dlatego też musimy stale zdobywać nowe poziomy doświadczenia, które zapewnią nam wysokie bonusy do ataku i obrony.

Naszą postać rozwijamy dzięki zdobywaniu nowych poziomów doświadczenia. Wraz z każdym poziomem nasza postać rośnie w siłę. Awans możliwy jest po zebraniu odpowiedniej liczby punktów doświadczenia, w grze nazywanej amritą. Osiągnięcie każdego kolejnego poziomu wiąże się ze zwiększeniem progu doświadczenia, po przekroczeniu którego możemy awansować.

050

Aktualna ilość amrity (1) widoczna jest w dole ekranu, po prawej stronie. Jeśli kolor ze srebrnego zmieni się na złoty, jest to znak, że możemy awansować na kolejny poziom. Wówczas należy udać się do chramu i skorzystać z opcji: AWANS (2).

049

Pojawi się okno, w którym zwiększymy potencjał bojowy naszego bohatera. Osiągnięcie nowego poziomu doświadczenia umożliwia nam wydanie punktu na jedną ze statystyk (3), które podniosą nasze atrybuty związane z atakiem i obroną. Zanim zatwierdzimy nasz wybór możemy sprawdzić, na ile dane parametry (4) zmienią się po zainwestowaniu punktu w daną statystykę.

048

Aktualną ilość amrity oraz informację, ile punktów doświadczenia brakuje nam do zdobycia kolejnego poziomu (5) sprawdzimy w chramie, najeżdżając na pole AWANS (2) lub w menu, w którym przydzielamy statystyki.

Amritę zdobywamy za wiele czynności, w tym przede wszystkim za pokonywanie przeciwników. Na stronie: Nioh 2 - jak szybko awansować i zdobywać amritę opisujemy, za jakie działania otrzymuje punkty doświadczenia.

Następnie: Nioh 2 - rozwój postaci: statystyki, atrybuty

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami