Nioh 2 - poziom trudności: jak zmienić

Czy można ułatwić rozgrywkę?

Nioh 2 jest grą z gatunku soulslike, która charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem trudności. Na wysoki stopień trudności składa się skomplikowana mechanika walki, wymagające starcia z przeciwnikami, yokai oraz bossami, a także wielopłaszczyznowa eksploracja lokacji (brak wskaźnika celu misji, dużo skrótów i ukrytych przejść).

Niestety, ale nie można zmienić poziomu trudności gry, gdyż właśnie ten aspekt rozgrywki jest kwintesencją tego gatunku. Zadaniem graczy jest przełamywanie kolejnych barier, czyli pokonywanie wrogów, którzy wydają nam się zbyt trudni do zgładzenia. Dlatego - zamiast szukać ułatwień w menu gry - postaraj się swoimi siłami znowu stanąć do walki z oponentem i spróbuj go zniszczyć. Pamiętaj, że każda porażka przybliża cię do zwycięstwa.

057

Ciekawą opcją dla graczy szukających dodatkowego wyzwania są zadania zmierzchu, które odblokujemy w trakcie rozwijania głównego wątku fabularnego. Charakteryzują się one jeszcze wyższym stopniem trudności. Misje zmierzchu zostały przygotowane na postawie zadań głównych, które mieliśmy okazje już ukończyć, ale doczekały się pewnych modyfikacji w postaci trudniejszych przeciwników czy innego układu wrogów w lokacji.

Następnie: Nioh 2 - zapisywanie i wyjście z gry, autozapis, ręczny save

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - tryby gry (graficzne): jak zwiększyć wydajność gry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami