Nioh 2 - leczenie, przedmioty lecznicze, regeneracja zdrowia, jak się leczyć

Metody leczenia naszej postaci.

Leczenie w Nioh 2 odgrywa bardzo ważną rolę. Bez efektywnego korzystania ze sposobów regeneracji zdrowia nasza postać nie poradzi sobie podczas intensywnych walk z bossami, a nawet z prostszymi przeciwnikami. Należy mieć na uwadze, że w Nioh nawet podstawowe jednostki mogą nas zabić dwoma-trzema atakami.

Istnieje kilka metod leczenia naszego bohatera. Podstawą są eliksiry, które przywracają znaczną część punktów życia, ale w grze dostępne są inne sposoby na regenerację życia.

  • Eliksir - to najważniejszy przedmiot, dzięki któremu wyleczymy rany. Należy zadbać, aby mieć pod ręką ten przedmiot (należy go umieścić w podręcznym ekwipunku jako szybki skrót). Korzystając z niego, zregenerujemy określoną pulę punktów życia. Pewne przedmioty wyposażenia zwiększają liczbę punktów zdrowia po wypiciu mikstury leczniczej (warto czytać zatem opisy bonusów danego przedmiotu, by przekonać się, który element ekwipunku może przynieść premię do leczenia). Eliksiry zdobywamy podczas rozgrywki na wiele sposobów. Klikając w poniższy link, dowiesz się, jak je zdobyć.

Zobacz też: Nioh 2 - eliksiry lecznicze: jak zdobywać, gdzie szukać

  • Ziołowe lekarstwo - mikstura, która swoimi właściwościami przypomina eliksir, z tą różnicą, że odnawia zdrowie do maksymalnego poziomu, ale trudniej ją zdobyć (występuje rzadziej niż eliksir oraz jej zapas nie odnawia się po wizycie w chramie).
047
  • Chram - każda wizyta w chramie zregeneruje nam do maksimum punkty życia, a także zapas eliksirów. Należy pamiętać jednak, że aktywacja ołtarza wiąże się z zresetowanie stanu świata, a co wiąże się z tym, że wszyscy przeciwnicy, nawet ci pokonani chwilę wcześniej, znowu się pojawią w tych samych miejscach. Dlatego warto zastanowić się, czy odwiedzać chram, a tym samym napełnić eliksiry i zregenerować zdrowie, czy nie lepiej przeć do przodu, jeśli oczyściliśmy pobliski teren z diabelskich pomiotów i oczywiście nasza kondycja na to pozwala.
  • Gorące źródła - korzystając z tych niewielkich zbiorników wodnych, odnowimy zdrowie do maksymalnego poziomu, a co najważniejsze, przez pewien czas, nasza postać zostanie objęta specjalną aurą, dzięki której punkty życia będą regenerowały się automatycznie (po odniesieniu ran, co kilka sekund, zostanie przywrócona pewna liczba punktów życia). Należy pamiętać, że efekt regeneracji trwa tylko przez określony czas.
  • Przedmioty regenerujące punkty życia - istnieją elementy wyposażenia zapewniające nam efekt regeneracji życia, dzięki którym przez krótki czas zdrowie będzie się odnawiało automatycznie.
  • Magia Onmyo i umiejętności ninja - dzięki rozwijaniu niektórych umiejętności, jak na przykład Talizmanu wysysania życia, możemy częściowo odnowić punkty życia, a nawet zwiększyć limit eliksirów na wyposażeniu (zdolność ninja: Uzdrowiciel).

Następnie: Nioh 2 - eliksiry lecznicze: jak zdobywać, gdzie szukać

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - konsekwencje śmierci: grób, utrata amrity i ducha opiekuńczego

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami