Nioh 2 - kodamy: bazar, boski ryż, jak zdobyć

Sklepik prowadzony przez zielone duchy.

Kodamy to bardzo pomocne istoty. Duchy, oprócz błogosławieństw, które na nas zsyłają, zajmują się także bazarem, w którym możemy zakupić wartościowe przedmioty.

Sklep dostępny jest poziomu chramu (opcja: Złóż ofiarę). Handluje się w nim tylko specjalną walutą, czyli boskim ryżem, który możemy zdobyć na dwa sposoby:

  • eksplorując lokację (boski ryż wypada czasami z przeciwników, można również go znaleźć w skrzyniach czy w żółtych obłoczkach, które najczęściej znajdują się przy zwłokach);
  • składając ofiarę w chramie z przedmiotów (elementów wyposażenia), których już nie potrzebujemy. W zależności od jakości i poziomu przedmiotu, uzyskamy różną liczbę boskiego ryżu. Informacja o tym, ile sztuk tego przedmiotu zdobędziemy, znajduje się po prawej stronie (1) okna Złóż ofiarę. Składając w ofierze wybrany przedmiot, oprócz boskiego ryżu, zyskamy również amritę (2).
036

W Bazarze kodam wybierając dany przedmiot, możemy go zakupić za określną liczbę boskiego ryżu (3). Aktualną liczbę posiadanego boskiego ryżu znajdziemy na dole ekranu (4). W trakcie postępów w grze w sklepie będą pojawiać się nowe przedmioty.

037

Należy mądrze korzystać z bazaru i gospodarować boskim ryżem, gdyż może nam się szybko skończyć cały zapas. Dlatego zawsze warto zostawić sobie na czarną godzinę przynajmniej kilkanaście sztuk tej waluty, by zakupić chociażby eliksir leczniczy, jeśli sytuacja w grze będzie tego wymagała (np. walka z trudnym bossem).

Następnie: Nioh 2 - sudama (fioletowy kodama): rdzeń duszy kodamy, wymiana przedmiotów

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - kodamy: rodzaje, błogosławieństwa, gdzie szukać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami