Nioh 2 - boss: Mezuki

Boss z głową konia.

Mezuki to pierwszy boss, z którym przyjdzie ci się mierzyć w Nioh 2. To wymagający przeciwnik, szczególnie dla graczy, który wcześniej nie mieli styczności z serią Nioh. Podobnie jak i innych bossów, Mezukiego spotkamy na końcu zadania głównego.

Jak pokonać Mezuki w Nioh 2

Poniżej zamieściliśmy porady i wskazówki, jak pokonać tego bossa:

  • Przez większą część walki, trzymaj przeciwnika na dystans. Unikaj jego ataków, a w szczególności jego szarż.
  • Zawszy gdy zobaczysz czerwony obłok wokół bossa, spodziewaj się, że za chwilę wykona jeden ze swoich najpotężniejszych ataków. Wiedza, kiedy przeciwnik wykona uderzenie, jest kluczowa, gdyż dzięki temu możesz uchronić się przed jego ciosami.
079
  • Po wykonaniu przez niego niektórych ataków (jeden z nich opisujemy poniżej), masz okazję do zadania obrażeń. Wówczas szybko podbiegnij do bossa i obejdź go, aby stanąć za nim, po tu by zadać mu serię uderzeń. Atakując od tyłu zadajesz większe obrażenia.
  • Najlepszym momentem do podbiegnięcia do bossa i zadania mu obrażeń jest wypuszczenie przez niego czarnych obłoków przypominających ducha, które podążają w twoją stronę. Wówczas zacznij biec w bok, aby uciekać od duchów, ale równocześnie podążaj w stronę Mezukiego. Po wyprowadzeniu tego ataku przez bossa, masz trochę czasu, aby do niego podbiec i od tyłu wprowadzić kilka ciosów. Następnie odsuń się od niego i przygotuj się na jego atak (zablokuj jego cios lub ucieknij).
  • Gdy stoisz za bossem, spodziewaj się, że może wykonać fikołka, by uderzyć cię kopytami.
  • Bardzo niebezpiecznym atakiem jest szarża, podczas której przeciwnik pędzi w twoją stronę, uderzając mocno o ziemię swoją bronią. Najczęściej wykonuje ją, gdy jesteś blisko oponenta, dlatego bądź zawsze na nią przygotowany. Jeśli to możliwe, szybko wycofaj się do tyłu lub - ewentualnie - zablokuj cios. Te drugie rozwiązanie nie zawsze musi być skuteczne, gdyż jeśli twój pasek wytrzymałości jest na niskim poziomie, to zablokujesz najpewniej tylko pierwszy cios, a kolejne zakończą się obrażeniami. Warto więc zadbać o maksymalny poziom zdrowia.
080
  • Mniej więcej po uszczupleniu ¼ paska życia bossa, wejdziesz w stan Królestwa Ciemności, w którym to przeciwnik stanie się silniejszy, a twoja regeneracja Ki stanowczo spada. Efekt ten pojawi się jeszcze kilkukrotnie (w zależności od długości walki). W tym stanie musisz być bardzo uważny i bardziej niż na ataku skupić się na obronie. Dlatego zadawaj obrażenia, gdy sytuacja jest klarowna (poziom staminy jest wysoki, a wróg cię nie atakuje w danym momencie).
  • W trakcie trwania efektu Królestwa Ciemności, trzymaj się jak najdalej od przeciwnika. Pamiętaj o regeneracji Ki, więc gdy tylko masz okazję do odpoczynku, zatrzymaj się i pozwól, aby stamina zregenerowała się.
  • Podczas stanu Królestwa Ciemności, od czasu do czasu, boss strzela dwoma jasnymi pociskami, które pędzą po ziemi w twoją stronę. Biegnij w bok, aby je ominąć.

Następnie: Nioh 2 - boss: Enenra

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami