World of Tanks - ukrywanie się na polu walki

Maskowanie czołgu, unikanie wykrycia, ponowne ukrycie się.

Ukrywanie się przed wykryciem to jedna z najważniejszych mechanik, które opanować trzeba w World of Tanks. Pozwala to na bezpieczniejsze przemieszczanie się po mapie i zaskakiwanie nieprzyjaciela - a co za tym idzie zwiększa szansę na zwycięstwo na polu walki.

Ukrywanie się pojazdu zależy w olbrzymim stopniu od parametru Maskowanie (1), którym opisany jest każdy pojazd w grze. Im jest on wyższy, tym generalnie ciężej będzie wrogowi odkryć twoją pozycję, a wrogie pojazdy będą musiały się bardziej zbliżyć. Na maskowanie wpływ ma kilka czynników, mianowicie:

008
  • Postój, ruch i ostrzał. Czołg w bezruchu ma najwyższy wskaźnik Maskowania, poruszający się z kolei niższy, a podczas ostrzału spada on na tyle, że niemalże na pewno pobliski wróg wykryje twoją pozycję.
  • Pobliskie zarośla. Jeśli ustawisz czołg w zaroślach bądź między tobą a przeciwnikiem będą krzaki, stanie się on niewidoczny dla wrogich pojazdów. Jednakże, wystrzelenie z działa najprawdopodobniej odkryje twoją pozycję - niezależnie od obecności krzewów.
  • Kamuflaż nakładany na czołg (2). Będąc w garażu wejść można do menu wyglądu czołgu, a następnie w zakładkę Kamuflaż. Tam do wyboru będą różne typy kamuflażu, do różnych stref klimatycznych (lato, zima, pustynia). Nałożenie kamuflażu na dowolną część czołgu zwiększy o kilka procent jego wartość Maskowania. Jest to jeden z najlepszych sposobów na wykorzystanie Złota.
  • Parametr Wykrywanie wrogiego pojazdu. Wykrywanie jest przeciwieństwem Maskowania - określa to jak skuteczny jest pojazd w wykrywaniu wrogich celów. Im będzie on wyższy, tym wróg łatwiej cię zlokalizuje.
009

Jeśli wrogowi uda się namierzyć twoją pozycję, najprostszym sposobem na ukrycie się jest zejście z jego linii wzroku, chowając się za budynkiem czy wzgórzem. Alternatywą może być ucieczka w zarośla - czołg nie zniknie tutaj od razu, konieczne będzie odczekanie kilku(nastu) sekund, jednak może to uratować twoją maszynę przed zniszczeniem.

Następnie: World of Tanks - naprawa uszkodzeń na polu walki

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - poruszanie się czołgiem

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami