World of Tanks - poruszanie się czołgiem

Sprawne przemieszczanie się, przebijanie się przez przeszkody, pozycjonowanie czołgu.

Ruch i odpowiednie pozycjonowanie w grze World of Tanks jest równie ważne, co opanowanie mechaniki strzelania. Od tego jak będziemy się przemieszczać i ustawiać naszą maszynę w dużym stopniu zależy sukces na polu walki. Jak więc poruszać się, by nie utknąć w niekorzystnym miejscu?

By sprawnie się poruszać, warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Klasa naszego czołgu. Od tego zależy mobilność maszyny, z której korzystamy. Czołgi lekkie cechują się dużą mobilnością i mogą wyjeżdżać pod strome wzniesienia, czołgi ciężkie czy niszczyciele czołgów będą z tym mieć znaczny problem. Należy zawsze mieć to na uwadze planując wszelaki ruch.
  • Unikanie stromych wzniesień. Tyczy się to każdego typu czołgu nie licząc pojazdów lekkich - próba zdobycia stromego wzniesienia zakończy się znaczącym spowolnieniem ruchu pojazdu, a to może odsłonić nas na ataki wroga i po prostu opóźni dotarcie do celu.
  • Przemieszczanie się do przodu. Jak każdy pojazd czołg poruszać może się do przodu bądź do tyłu - nie licząc sytuacji, w której wycofujemy się pod ostrzałem wroga, należy zawsze poruszać się do przodu, gdyż pozwoli to rozwinąć większą prędkość.
  • Korzystanie ze skrótów (1). Czołgi to ciężkie maszyny i z łatwością przebiją się przez większość przeszkód terenowych - krzewy, drzewa, murki czy nawet budynki. Warto w miarę możliwości skracać sobie drogę przedzierając się przez tego typu przeszkody.
007

Poruszanie się czołgiem różni się dość znacząco od modelu jazdy, który znaleźć możemy w większości gier samochodowych. Główna różnica - prócz mniejszej prędkości - to fakt, iż czołg jest w stanie obrócić się wokół własnej osi.

Przemieszczać zawsze należy się w taki sposób, by front maszyny ustawiony był w stronę potencjalnego zagrożenia. Ta sama zasada obowiązuje, gdy chcesz się wycofać - zawsze należy uciekać na wstecznym, by nie odsłaniać tyłu maszyny do wroga.

Na polu walki zawsze należy poruszać się za przeszkodami - czy to pomiędzy budynkami czy pod zboczem góry. Chronić będzie cię to zarówno przed wykryciem i ostrzałem wrogów, a przede wszystkim przed artylerią - ta ostatnia ma największą szansę na trafienie celu, który jest na otwartym terenie.

Należy też, rzecz jasna, cały czas monitorować to, co dzieje się na polu walki - gdzie znajdują się wrogie czołgi, z którymi sobie możemy nie poradzić czy otwarty teren, na którym możemy zostać ostrzelani przez wrogą artylerię - i na tej podstawie wyznaczać trasę przejazdu.

Następnie: World of Tanks - ukrywanie się na polu walki

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - celowanie i automatyczne namierzanie

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami