World of Tanks - naprawa uszkodzeń na polu walki

Naprawa gąsienic, gaszenie pożarów, leczenie załogi, naprawy polowe.

Po każdym starciu w grze World of Tanks czołgi są automatycznie naprawiane i przygotowywane do kolejnych starć. Co jednak w sytuacji, w której czołg zostaje uszkodzony, lecz nie zniszczony? W takiej sytuacji - w zależności od otrzymanych obrażeń - wartość bojowa pojazdu drastycznie spada. Na szczęście można sobie z tym w prosty sposób poradzić.

Na polu walki przytrafić mogą się trzy sytuacje, które wymagać będą naszej interwencji. Są to:

  • Uszkodzenie gąsienic czołgu - najczęstszy problem, który pojawić może się na polu walki, gdy wróg strzeli w gąsienice naszego czołgu. Uszkodzone gąsienice zmniejszają mobilność pojazdu i dają szansę na całkowite zerwanie się, które unieruchomi pojazd. Remedium jest tutaj zestaw naprawczy (1), który usunie usterkę.
  • Ranna załoga - przy otrzymaniu obrażeń istnieje szansa, że któraś osoba z załogi dozna obrażeń i zostanie wyłączona z gry. Zmniejszy to skuteczność pojazdu w zależności od tego, kto z załogi został wyłączony. By temu zaradzić, należy wykorzystać apteczkę (2) - załogant natychmiast wróci do zdrowia i pełnienia swojej funkcji.
  • Podpalenie czołgu - wrogi pocisk ma szansę na podpalenie pojazdu, co zadawać będzie mu obrażenia z każdą kolejną sekundą. By rozwiązać problem należy wykorzystać gaśnicę (3) - pożar zostanie ugaszony i problem zniknie.
010

We wszystkie opisane wyżej przedmioty trzeba się jednak wpierw wyposażyć. Tego dokonać można w garażu, klikając na segment zlokalizowany na prawo od amunicji (4). W nowym oknie wystarczy tylko wybrać interesujące nas przedmioty i wyposażyć w nie czołg. Początkowo będą to bardzo podstawowe przedmioty, potem zakupić można bardziej zaawansowane, cechujące się większą efektywnością czy automatycznie się aktywujące.

011

Następnie: World of Tanks - nawigacja na polu walki

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - ukrywanie się na polu walki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami