World of Tanks - komunikacja z sojusznikami

Czat, pingi na mapie, wysyłanie komunikatów.

Jak w każdej grze MMO nastawionej na rozgrywki drużynowe, w World of Tanks komunikacja z sojusznikami jest kluczowa. Najlepszym rozwiązaniem jest rozgrywka ze znajomymi i korzystanie z komunikacji głosowej, jednak nie są to jedyne metody komunikowania się w grze.

By komunikować się z innymi graczami wykorzystać możemy trzy sposoby, mianowicie:

  • Czat. Jest to najprostsza metoda komunikacji, która pozwala nam wysłać sojusznikom wiadomość tekstową. Wystarczy nacisnąć klawisz Enter, wpisać wiadomość i wysłać ją wciskając Enter raz jeszcze. Czas może jednak nie przydać się w ogniu walki, gdy nie ma czasu na pisanie.
  • Wysyłanie komunikatów. Poprzez przytrzymanie klawisza Z na ekranie wyświetlą się komunikaty takie jak „Do ataku!” czy „Pomocy!” (1). Kliknięcie na dany komunikat bądź wciśnięcie przypisanego do niego klawisza wyśle informacje do wszystkich sojuszników.
  • Wysyłanie pingów na mini-mapie. Klikając na dowolne miejsce bądź wroga na mini-mapie wyślemy do sojuszników komunikat, iż jest to coś wartego uwagi. Komunikat wyświetli się na czacie, jak i na samej mini-mapie, w postaci pulsującej ikonki.
013

Sprawne wykorzystanie powyższych metod - szczególnie pingów i komunikatów - pozwoli na dobrą komunikację z sojusznikami, a jednocześnie nie oderwie cię nadmiernie od rozgrywki i pozwoli skupić się na eliminacji wrogich pojazdów.

Następnie: World of Tanks - jak zmienić tryb strzelania

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - nawigacja na polu walki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami