World of Tanks - czołgi: rodzaje czołgów, różnice

Lekkie, średnie, ciężkie, niszczyciele czołgów i działa samobieżne.

W grze World of Tanks dostępnych jest kilkaset różnych czołgów, począwszy od autentycznych i najbardziej rozpoznawanych ikon pola walki, po modele, które nigdy nie opuściły etapu prototypu. Wszystkie te maszyny podzielone zostały pomiędzy pięć głównych grup - czołgi lekkie, średnie, ciężkie, niszczyciele czołgów i artylerię.

Jak nietrudno się domyślić, wszystkie typy maszyn różnią się od siebie diametralnie, a różnice te w znaczącym stopniu przekładają się na sposób rozgrywki. Na polu walki łatwo rozpoznać różne typy maszyn dzięki ikonkom, które znajdują się przy nazwie maszyny. Dostępne w grze grupy czołgów wyglądają następująco:

003
  • Czołgi lekkie (1) - szybkie i zwrotne maszyny, które dzięki swojej mobilności i dużej widoczności świetnie sprawdzają się w roli zwiadowców. Ich celem powinny być niszczyciele czołgów i artyleria. Posiadają bardzo cienki pancerz i mało punktów wytrzymałości, przez co nie nadają się do bezpośrednich walk.
  • Czołgi średnie (2) - czołgi średnie stanowią pomost pomiędzy lekkimi i ciężkimi. Cechują się dobrą mobilnością, pancerzem i działami, które pozwalają im skutecznie walczyć z większością wrogich maszyn. Są jednak mniej zwrotne od czołgów lekkich i w dalszym ciągu pozbawione grubego pancerza czołgów ciężkich, gracze korzystający z nich muszą więc atakować swoje cele z flank, by móc przebijać cięższe pancerze.
  • Czołgi ciężkie (3) - najciężej opancerzone i wyposażone w potężne działa maszyny, które sieją postrach na polu walki. Ich celem jest każda maszyna wroga, świetnie sprawdzają się tak w ataku, jak i obronie, jednak ich ograniczona mobilność sprawia, iż lżejsze pojazdy mogą dosłownie jeździć wokół nich i bezkarnie je nękać.
  • Niszczyciele czołgów (4) - maszyny wyposażone w najcięższe działa, zdolne niszczyć pojazdy jednym pociskiem. Cechują się grubym pancerzem na froncie i bardzo cienkim na bokach i tyle maszyny, przez co zawsze trzeba ustawiać czołg przodem do potencjalnego zagrożenia. Czołgi te świetnie się ukrywają, jednak ich ograniczona mobilność i niemożliwość obrotu wieżyczki (z kilkoma wyjątkami) czyni je łatwymi celami dla mobilnych maszyn i artylerii.
  • Artyleria (5) - artyleria to grupa pojazdów, której zadaniem jest nękanie wroga z olbrzymich odległości, na ogół z obrębu własnej bazy. Zadają największe obrażenia w grze i są w stanie trafić w dowolny cel na polu walki dzięki unikatowemu systemowi namierzania. Jednakże, mają kiepski pancerz i niemalże zerową mobilność, są więc łakomym kąskiem dla wszystkich maszyn wroga - trzeba unikać wykrycia za wszelką cenę!.

Następnie: World of Tanks - celowanie: tryb snajperski

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami