World of Tanks - celowanie: tryb artyleryjski

Celowanie do wrogów w trybie artyleryjskim, za pomocą działa samobieżnego.

Domyślnie, w grze World of Tanks gracz może korzystać z dwóch widoków podczas poruszania się czołgami - z widoku klasycznego i snajperskiego (opisany został on w rozdziale celowanie: tryb snajperski). W przypadku dział samobieżnych czyli po prostu artylerii, dostępny jest jeszcze jeden tryb widoku - artyleryjski.

Z widoku tego skorzystać można wyłącznie podczas korzystania z dział samobieżnych (artylerii). Uruchamia się go za pomocą klawisza Shift. Aktywacja zmienia widok i ustawia go nad polem walki - gracz poruszać może celownikiem po całej powierzchni strefy działań, mierząc we wrogów. Ustawienie celownika w danym punkcie sprawi, iż na ekranie pojawi się zielona, kropkowana strefa (1) - utrzymywanie celownika nieruchomo sprawi, iż strefa będzie sukcesywnie się zmniejszać.

005

Wrogie cele znajdujące się we wspomnianej strefie mają szansę na trafienie przez pocisk pojazdu gracza. Im owa strefa jest mniejsza, tym większa szansa, iż pocisk dosięgnie celu. Alternatywnie wykorzystać można drugi tryb widoku, aktywowany przy pomocy klawisza G - przypomina on tryb snajperski, lecz podobnie jak w trybie artyleryjskim można swobodnie poruszać się po mapie.

Przy celowaniu artylerią należy pamiętać o tym, iż wszelkie duże przeszkody - jak wraki czołgów, skały czy budynki - zablokują wystrzelony pocisk. Tego typu sytuacja objawiać będzie się wydłużoną strefą celowania lub jej kompletnym brakiem - a wystrzelony pocisk najpewniej nie doleci w ogóle do celu.

Następnie: World of Tanks - celowanie i automatyczne namierzanie

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - celowanie: tryb snajperski

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami