World of Tanks - celowanie i automatyczne namierzanie

Jak trafić w cel, celowanie w ruchu, celowanie automatyczne.

Walka w World of Tanks to chleb powszedni - każdy gracz zajmował będzie się nią przez większość swojego czasu w grze. Z tego też powodu kluczowym jest, by nauczyć się celować - pozwoli to na sprawną eliminację wrogich maszyn i trafianie w cele nawet wtedy, gdy przeciwnik szybko się przemieszcza.

Podczas rozgrywki celownik jest cały czas widoczny i ustawiony jest w tym samym kierunku, co działo czołgu. Działa on na tej samej zasadzie, co w większości strzelanek - podczas ruchu pojazdu i jego wieżyczki zwiększa się on, symbolizując mniejszą celność. Pozostawienie pojazdu w bezruchu sprawia, iż celownik systematycznie będzie się zmniejszał - do momentu, gdy będzie niewiele mniejszy od pojazdu, do którego mierzymy (1).

006

By więc skutecznie celować, należy pamiętać o kilku rzeczach:

  • Unikanie ruchu. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto ustawić czołg w miejscu i poczekać, aż celownik się ustabilizuje. Pozwoli to na celne trafienie nawet w cel oddalony o kilkaset metrów od naszej pozycji.
  • Powolny ruch wieżyczką czołgu. Jeśli celujemy w poruszający się czołg wroga, konieczny będzie ruch wieżyczką czołgu, co odbije się na celności. Należy obracać wieżyczkę ruchem powolnym i jednostajnym, unikając zrywów - w ten sposób zminimalizujemy negatywny wpływ na celność.
  • Wykorzystanie automatycznego namierzania. Możemy wskazać na wrogi pojazd i zablokować na nim celownik przy pomocy prawego przycisku myszy. Sprawi to, iż celownik podążał będzie automatycznie za wrogim czołgiem - przydaje się to szczególnie wtedy, gdy sami pozostajemy w ruchu i nie mamy czasu na ręczne namierzanie.

Następnie: World of Tanks - poruszanie się czołgiem

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - celowanie: tryb artyleryjski

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami