Na PS5 nie zabraknie fabularnych gier single player - zapewnia Sony

Firma stawia na tytuły na wyłączność.

Szef Sony Worldwide Studios - Hermen Hulst - oznajmił, że koncern nie zrezygnuje z gier nastawionych na narrację i zabawę w pojedynkę, podkreślając, że nie zabraknie ich na PS5.

- Tak jak wcześniej, jesteśmy skoncentrowani na konsolach. I nadal będziemy. Jesteśmy też skupieni na wysokiej jakości produkcjach na wyłączność i tytułach single player z mocną fabułą - przekonuje w rozmowie z blogiem PlayStation.

ghost_of_tsushima_ps4_ps5
Najbliższą grą fabularną od Sony jest Ghost of Tsushima

Wypowiedź Hulsta pokrywa się z wcześniejszymi zapewnieniami Sony, którego przedstawiciele twierdzili, że firma nigdy nie zrezygnuje z gier stawiających na opowiadanie historii i rozgrywkę w pojedynkę.

Jednocześnie menedżer podkreślił, że japoński koncern jest „bardzo otwarty” na różnego rodzaju eksperymentalne pomysły i koncepty. Niewykluczone więc, że pojawią się produkcje oparte na nietypowych założeniach i rozwiązaniach.

god_of_war2_01
God of War 2 wydaje się kwestią czasu

Hermen Hulst to były szef studia Guerrilla Games, które odpowiada za powstanie Horizon Zero Dawn (tytuł niedługo trafi na PC). Na stanowisku przewodniczącego Sony Worldwide Studios zastąpił Shawna Laydena, który wcześniej odszedł od producenta PlayStation.

Źródło: PlayStation

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami