Prace nad Wiedźminem 4 ruszą po premierze Cyberpunk 2077 - zapewnia CD Projekt

Firma ma "klarowny koncept".

W trakcie spotkania z dziennikarzami prezes grupy CD Projekt - Adam Kiciński - poinformował, że po wydaniu Cyberpunk 2077, firma rozpocznie produkcję kolejnego tytułu w świecie Wiedźmina.

- Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu - tłumaczy menedżer.

wiedzmin_3geralt
W nowym Wiedźminie najpewniej nie wcielimy się w Geralta

- Zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta - dodaje. Nowy projekt osadzony jest w uniwersum wiedźmińskim, co jest zgodne z wcześniejszymi zapewnieniami CD Projektu.

- Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry, w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo »wiedźmińskie« albo »cyberpunkowe« - wyjaśnia menedżer.

Przygotowaniem gry - która jak podkreśla Kiciński, nie będzie nazywała się Wiedźmin 4 - zajmie się najmniejszy zespół polskiej firmy. Dwie większe ekipy odpowiedzą zaś za tryb sieciowy i dodatki do Cyberpunk 2077.

Nawiązano również do ugody zawartej niedawno z Andrzejem Sapkowskim. Szef CD Projektu zapewnia, że w stosunkach z pisarzem „nastąpił zwrot o 180 stopni” i doszło do „scementowania” relacji - nie tylko na papierze.

Cyberpunk 2077 ukaże się 17 września na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Stooq

Następnie: Nowe gry na PS4 w PS Store - Nioh 2 i inne

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami