E3 2020 oficjalnie odwołane. Microsoft planuje internetową konferencję

Powodem koronawirus.

Potwierdzono doniesienia sprzed kilku godzin i oficjalnie odwołano targi E3 2020, które miały odbyć się w dniach 9-11 czerwca. Stowarzyszenie ESA - organizator wydarzenia - poinformowało, że decyzę podjęto po „ostrożnych konsultacjach” z wydawcami.

„Wobec rosnących i przytłaczających obaw związanych z wirusem COVID-19, uznaliśmy, że to najlepszy sposób działania podczas takiej bezprecedensowej sytuacji na świecie. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie możemy przygotować imprezy dla naszych fanów, ale wiemy, że podjęliśmy najlepszą możliwą decyzję” - napisano w komunikacie.

ESA zapewniło, że skontaktuje się z wystawcami i uczestnikami targów w celu zwrotu dokonanych już opłat. Stowarzyszenie wraz ze swoimi członkami rozważa możliwości zorganizowania sieciowych pokazów.

Microsoft poinformował już, że przygotowane atrakcje przedstawi na konferencji internetowej. Szef działu Xbox w koncernie z Redmond - Phil Spencer - zapewnił na Twitterze, że podczas prezentacji nie zabraknie konsoli nowej generacji. Więcej szczegółów firma ujawni w późniejszym terminie.

Niewykluczone, że podobnie uczyni Ubisoft. W wystosowanym oświadczeniu przedstawiciele wydawcy ogłosili, że „rozważają opcje umożliwiające zorganizowanie cyfrowego pokazu”, który pozwoli podzielić się informacjami o szykowanych nowościach.

E3 odwołano po raz pierwszy w historii. Stowarzyszenie ESA rozpoczyna jednak prace nad przyszłorocznymi targami, które będą „odświeżonym wydarzeniem”, łączącym fanów, media i branżę wirtualnej rozrywki.

Źródło: ESA

Następnie: Nowa minimapa w Call of Duty: Modern Warfare może dać przewagę w walce

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami