Danie ugotowane na procesorze AMD - nietypowe zastosowanie CPU

Japońskie curry.

Prowadzony w serwisie YouTube japoński kanał たれみみChannel opublikował film, który prezentuje nietypowe zastosowanie procesora AMD Phenom II - autor nagrania wykorzystał urządzenie do gotowania.

W materiale przedstawiono proces przygotowywania - za pomocą sprzętu komputerowego - curry, czyli potrawy popularnej w kuchni z Kraju Kwitnącej Wiśni. W skład dania wchodzą ryż oraz sos z mięsem i warzywa, w tym marchew, cebula, papryka i ziemniaki.

Autor filmu najpierw pokroił warzywa i mięso, używając do tego osłony gniazda I/O od płyty głównej. Następnie z procesora zdjął chłodzenie i nałożył pastę termiczną, a później w miejsce tego pierwszego umieścił niewielki garnuszek.

Gotowanie umożliwiło ciepło generowane przez podłączone do zasilania CPU - temperatura urządzenia sięgała nawet 71 stopni Celsjusza. Początkowo składniki duszono osobno, a później połączono je ze sobą, a do naczynia nalano wody.

amd_mieso
W nietypowy sposób krojono też mięso i warzywa

Oczywiście w filmie sposób przygotowania posiłku przedstawiono w mocno skróconej wersji - nagranie trwa nieco ponad minutę, a proces przyrządzania potrawy trwa znacznie dłużej.

Źródło: PC GamesN

Następnie: E3 2020 oficjalnie odwołane. Microsoft planuje internetową konferencję

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami