Ochrona przed koronawirusem w stylu Death Stranding - Chińczyk schował dziecko w kapsule

Nietypowe rozwiązanie.

Użytkownik chińskiego odpowiednika serwisu Tik-Tok opublikował film przedstawiający kapsułę ochronną dla dziecka. Nagranie oznaczył hashtagiem #DeathStranding, co sugeruje, że autor projektu inspirował się podobnymi pojemnikami z gry Hideo Kojimy.

Internauta o pseudonimie The_Bai_Ying wyjaśnił, że gadżet stworzył, by osłonić własnego potomka przed zanieczyszczonym powietrzem podczas transportu do szpitala. W opisie materiału nawiązał także do koronawirusa, który zaczął rozprzestrzeniać się w Chinach.

death_stranding_kapsula01
Kapsuła faktycznie spełnia swoją rolę (źródło: Kotaku)

Udostępnione wideo prezentuje, jak użytkownik faktycznie chowa swoje dziecko w kapsule. Warto jednak zaznaczyć, że pokaz przeprowadził w zamkniętym pomieszczeniu, więc nie jest jasne, czy rzeczywiście z niemowlakiem w pojemniku udał się na spacer.

Sam nietypowy gadżet powstał z plecaka. The_Bai_Ying wyposażył urządzenie w szybkę ochronną, filtr powietrza, a także niewielkich rozmiarów ekran, który wskazuje aktualny poziom zanieczyszczenia. Ponadto istnieje możliwość dostosowania wnętrza sprzętu.

death_stranding02
Kapsułę wyposażono we wskaźnik zanieczyszczenia (źródło: Kotaku)

Wiele osób uważa, że wbrew zapewnieniom twórcy kapsuły, pojemnik nie jest używany na co dzień. Chińczyk najprawdopodobniej chciał jedynie nawiązać do Death Stranding - tym bardziej, że w opublikowanych filmach sam nosi strój ochronny z logotypem Umbrella Inc, czyli fikcyjnej organizacji z serii Resident Evil.

Źródło: Kotaku

Następnie: Waleczne robaki powracają - nowa odsłona Worms jeszcze w 2020 roku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami