Nie każda duża gra z PS4 trafi na PC - wyjaśnia Sony

"Pozostajemy w pełni skupieni na konsolach".

Horizon Zero Dawn to pierwsza duża gra od studiów Sony zmierzająca na PC. Firma jednak nie zamierza teraz każdej produkcji z PS4 przenosić na wspomnianą platformę.

Hermen Hulst, którego niedawno mianowano szefem Sony Worldwide Studios, w wywiadzie opublikowanym na blogu PlayStation, oznajmił, że koncern otwarty jest na nowe sposoby zainteresowania większego grona osób swoimi konsolami i „pokazania ludziom, co przegapili”.

horizon_pecet
Horizon Zero Dawn osadzone jest w świecie z maszynami w formie dinozaurów

- Aby nieco uspokoić niektórych, wydanie jednego dużego tytułu na PC niekoniecznie oznacza, że każda gra pojawi się teraz na komputerach. Moim zdaniem Horizon Zero Dawn po prostu świetnie pasuje do tej platformy. Pozostajemy w pełni skupieni na konsolach - tłumaczy.

Innymi słowy, God of War, Spider-Man i inne znane produkcje Sony nie muszą pojawić się na PC. Warto jednak zaznaczyć, że jakiś czas temu reżyser najnowszych przygód Kratosa - Cory Barlog - przyznał, że chciałby ujrzeć grę na tym urządzeniu.

Horizon Zero Dawn ukaże się na komputerach osobistych latem 2020 roku. Gra zadebiutuje w kompletnym wydaniu, a wiec zawierającym nie tylko podstawową produkcję, ale też dodatek The Frozen Wilds i inne przedmioty kosmetyczne.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: E3 2020 zostanie odwołane - twierdzą liczne źródła

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami