Horizon Zero Dawn na PC potwierdzone - premiera latem 2020 roku

Gra pojawi się na Steamie.

Przedstawiciele firmy Sony oficjalnie poinformowali, że Horizon Zero Dawn ukaże się na PC. Premiera latem 2020 roku, choć dokładnego terminu debiutu nie ujawniono.

Wersja komputerowa pojawi się na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Nabywcy otrzymają kompletne wydanie, a więc podstawową grę, rozszerzenie The Frozen Wilds i szereg elementów kosmetycznych.

Hermen Hulst - przewodniczący Sony Worldwide Studios i były szef Guerrilla Games, które odpowiada za produkcję - w rozmowie z blogiem PlayStation stwierdził, że Horizon Zero Dawn „idealnie pasuje do PC”. Nie ujawnił jednak dodatkowych szczegółów o nowej edycji tytułu.

Gra jest pierwszą dużą pozycją od studia należącego do producenta PlayStation zmierzającą na komputery osobiste (Death Stranding przygotowało niezależne Kojima Productions). Menedżer wyjaśnia jednak, że to nie oznacza, że kolejne także pojawią się na wspomnianej platformie.

Horizon Zero Dawn zadebiutowało w 2017 roku na PS4 i w opinii wielu osób jest jednym z najlepszych i najważniejszych tytułów na wyłączność konsoli. Produkcję osadzono w dalekiej przyszłości, gdy świat cofnął się w rozwoju, a na Ziemi pojawiły się maszyny w formie dinozaurów. Gracze kierują dziewczyną o imieniu Aloy, a osią rozgrywki są potyczki z robotami.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Command & Conquer Remastered Collection zadebiutuje 5 czerwca

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami