Warframe - poradnik i najlepsze porady

Mechanika, rozgrywka, najważniejsze odpowiedzi.

Witajcie w naszym poradniku do Warframe. Produkcja ta to stale rozwijana, sieciowa gra akcji z elementami MMO, w którą bez problemu można grać w pojedynkę.

Tytuł ten potrafi przytłoczyć początkujących ogromem zawartości, aktywności i niezwykle rozbudowanymi systemami związanymi z rozwojem postaci oraz ulepszeniami. Dlatego też zdecydowaliśy się przygotować zestaw porad dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę.

Tutaj odpowiemy na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące mechaniki, początku rozgrywki, tytułowych Warframe'ów, ich konstruowania i zarabiania waluty w grze Warframe.

Poradnik i wskazówki do Warframe

Kiedy zaczynamy grać w Warframe, od razu mamy wiele pytań dotyczących struktury gry i różnych aspektów mechaniki. Poniżej znajdziecie wyjaśnienie wszystkich istotnych kwestii.

Wkrótce dalsza aktualizacja.

Warframe - jak pobrać i założyć konto

Warframe można pobrać ze Steam, PlayStation Store, Xbox Store lub eShopu Nintendo.

W każdym przypadku po instalacji będziemy musieli założyć osobne konto Warframe.

Należy podać swój e-mail i ustalić hasło, którego będziemy używali do logowania. Nawet uruchamiając grę z biblioteki Steam i tak uruchomi się osobne okno launchera Warframe, z poziomu którego pobierane są aktualizacje.

Możliwe jest też pobranie gry na PC z oficjalnej strony i nie korzystanie ze Steama, aczkolwiek w takim wypadku nie będziemy oczywiście zdobywać Osiągnięć Steam.

dwoanl

Warto też zaznaczyć, że konsolowe wersje gry otrzymują różne poprawki i aktualizacje z opóźnieniem w stosunku do wersji PC, która jest dla deweloperów priorytetem. Mimo to, największe dodatki (wszystkie darmowe) pojawiają się zazwyczaj równocześnie na wszystkich platformach.

Warframe - porady na start

- Wybierz Warframe Excalibur. Na początku otrzymujesz wybór spomiędzy trzech różnych kombinezonów, a właśnie Excalibur jest najbardziej uniwersalny, więc i najlepiej uczyć się na nim podstaw gameplayu. Po jakimś czasie, gdy odpowiednio się rozwiniesz, będziesz mógł zainwestować w inny Warframe, już bardziej specjalistyczny.

- Korzystaj z Kodeksu. Możesz go włączyć z menu albo podejść do niego (jest obok Mapy Gwiezdnej na mostku statku). To tutaj znajdziesz w miarę jasny spis misji, których możesz się podjąć.

- Nie zmieniaj broni zbyt często. To może być kuszące, ale ekwipunek rozwija się w miarę jak gramy. Dlatego przywiązanie się na dłużej do jednego broni czy Warframe'a to gwarancja szybszego ulepszenia danego sprzętu. Gdy trochę zarobisz, zmień tylko zestaw podstawowych broni na nieco lepszy i rozwijaj je.

- Graj z innymi. Nawet jako gracz solo możesz bez problemu zaznaczyć opcję dobierania innych do wszystkich misji. Takie rozwiązanie pozwoli często pokonać jakieś wyzwanie szybciej niż w pojedynkę. Domyślnie zresztą gra dobiera nam towarzyszy.

- Bądź szybki. Opanuj tak zwany bullet jumping, czyli wyskok po ślizgu. Podczas biegu wciśnij przycisk kucnięcia, a podczas wykonanego w tym czasie ślizgu wciśnij skok. To sprawi, że postać będzie płynnie poruszać się niczym strzała.

- Nie śpiesz się i nie stresuj. Tutorial Warfarme'a nie jest najlepszy, ale to nic. Po prostu graj. Kolejne misje i wyzwania, walcz i tym samym ucz się podstaw. Wiedza przyjdzie z czasem, bo w naturalny sposób poznasz najważniejsze podstawy rozgrywki.

- Dołącz do klanu. Nawet jeśli nie masz znajomych grających w Warframe, po prostu napisz na czacie, że szukasz klanu, a na pewno ktoś cię zaprosi. Klan daje dostęp do Dojo, czyli oddzielnej lokacji związanej między innymi z dostępem do nowych przedmiotów.

- Nie wydawaj Platyny. Dostaniesz małą sumę tej waluty na start przygody, ale nie wydawaj jej na przyspieszanie craftingu czy na dodatkowe kolory. Przyda się, gdy będziesz chciał rozszerzyć bez opłat pojemność ekwipunku.

- Loguj się codziennie. Nawet jeśli nie masz czasu na grę, to logując się otrzymujesz tak zwany Dzienny Trybut, czyli małe bonusy. Co więcej, codzienne logowanie się przez 50, 100 (i tak dalej) z kolei wiąże się z większymi nagrodami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami