Call of Duty: Warzone to darmowe battle royale - premiera już jutro

Zmagania dla maksymalnie 150 graczy.

Activision potwierdziło nieoficjalne informacje i zapowiedziało Call of Duty: Warzone - darmową grę typu battle royale. Tytuł ukaże się 10 marca jako samodzielna produkcja na PC, PS4 i Xbox One. Posiadacze Modern Warfare dostęp uzyskają kilka godzin wcześniej.

Strzelanka zaoferuje dwa tryby rozgrywki. Pierwszym jest Battle Royale, którego zasady przypominają reguły innych przedstawicieli gatunku: gracze walczą o przetrwanie na dużej arenie, przy czym pole bitwy regularnie pomniejsza rozprzestrzeniający się gaz.

W rywalizacji uczestniczy maksymalnie 150 graczy, a wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostaje przy życiu. W module pojawi się system gułagów - pokonany zawodnik trafi do więzienia, gdzie zmierzy się z innym jeńcem w pojedynku 1 na 1. Wygrana pozwoli wrócić do głównej walki.

Drugi wariant to Grabież, gdzie celem jest zebranie jak największej sumy pieniędzy. Tę zdobędziemy przeszukując mapę, okradając przeciwników lub wykonując kontrakty, czyli specjalne zadania, za realizację których otrzymamy określone nagrody. W Battle Royale za wirtualną gotówkę kupimy przedmioty - killstreaki, tokeny przyzywające towarzyszy z niewoli i inne - w sklepach na mapie.

cod_warzone_darmo
Tradycyjnie na mapę trafimy skokiem z samolotu

Oba tryby rozegrają się w Verdansk, a więc rozległej metropolii z rożnymi strefami i ponad 300 unikalnymi miejscami. Każdy obszar wyróżni się unikalnym stylem - pojawią się między innymi miasta i tereny wiejskie. Po lokacji przemieścimy się pięcioma typami środków transportu: quadami, samochodami terenowymi, SUV-ami, ciężarówkami i helikopterami.

Warzone pozwoli na wspólną rozgrywkę z posiadaczami innych platform. Do tego postępy dzielone z Call of Duty: Modern Warfare - przedmioty zdobyte w jednej grze wykorzystamy w drugiej (i odwrotnie).

Źródło: Activision

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami