W plikach Apex Legends ukryto fałszywe informacje o postaci, by zmylić fanów

Historia bohatera znanego jako Forge.

Twórcy Apex Legends przyznali, że w plikach strzelanki celowo umieścili fałszywe informacje, by zmylić tak zwanych dataminerów - fanów regularnie przeszukujących dane gier w poszukiwaniu informacji o nowościach.

W listopadzie ubiegłego roku w kodzie strzelanki znaleziono szczegóły i materiały o tajemniczej postaci znanej jako Forge. Spekulowano, że to kolejny bohater, którym pokierują gracze, ale to zasłona dymna - heros faktycznie istniał, jednak został zabity, co zaprezentowano w zwiastunie. Prawdziwym nowym śmiałkiem był syntetyczny Revenant.

- Chcieliśmy w zabawny sposób zmylić dataminerów, którzy uważali, że odkryli naszą nową Legendę i popsuli niespodziankę. W plikach aktualizacji celowo umieściliśmy fałszywe grafiki i informacje o postaci Forge'a, zostawiając fanom tropy - tłumaczy projektant Jason McCoy w rozmowie z serwisem Dot Esports.

Co ciekawe, nie przygotowano nawet modelu fałszywego bohatera, a jedynie kilka ilustracji. Pomysłodawcą sztuczki był zaś deweloper Rayme Vinson - chciał ponownie zaskoczyć fanów, zwłaszcza, że już wcześniej odnaleźli wzmianki o postaci Revenanta.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Warto jednocześnie zaznaczyć, że twórcy już jakiś czas temu ostrzegali graczy, że pliki Apex Legends nie są wiarygodnym źródłem informacji, ponieważ detale przechowywane w danych strzelanki mogą być przestarzałe i nieaktualne.

Źródło: Dot Esports

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami