Cyberpunk 2077 i Outriders przyczyną opóźnienia wczesnej wersji Everspace 2

Twórcy obawiają się rywalizacji z polskimi grami.

Everspace 2 to kosmiczna strzelanka z elementami RPG. Twórcy przesunęli premierę wczesnej wersji gry na grudzień - jedną z przyczyn są Cyberpunk 2077 i Outriders.

Według pierwotnych założeń, produkcja studia Rockfish Games miała zadebiutować w programie Early Access na Steamie we wrześniu. W podobnym okresie ukażą się jednak wspomniane tytuły od studiów CD Projekt Red i People Can Fly.

„Bardzo mocno oczekiwane (…) Cyberpunk 2077 niedawno opóźniono na wrzesień, ponadto ujawniono, że w tym samym miesiącu ukaże się (…) Outriders od Square Enix. Oczywiście odbiorcy obu gier pokrywają się z naszymi fanami, więc uznaliśmy, że niezbyt mądrze byłoby bezpośrednio rywalizować z tymi dwoma gigantycznymi strzelankami sci-fi z elementami RPG” - napisali twórcy Everspace 2 w komunikacie na platformie Valve.

Warto jednak zaznaczyć, że na razie Square Enix nie potwierdziło daty premiery Outriders - według oficjalnych informacji, produkcja studia People Can Fly ukae się pod koniec 2020 roku.

Kolejnym powodem przesunięcia debiutu jest odwołanie Game Developers Conference. Podczas konferencji, z której zrezygnowano ze względu na epidemię koronawirusa, twórcy mieli spotkać się z partnerami wydawniczymi w celu przygotowania do premiery.

cyber_everspace
Cyberpunk 2077 jest zagrożeniem dla twórców Everspace 2

W Everspace 2 przejmiemy kontrolę nad statkiem kosmicznym, którym przemierzymy wirtualny wszechświat. W trakcie eksploracji natrafimy na przedstawicieli różnych ras, przy czym część może okazać się wroga - z przeciwnikami zmierzymy się w walce.

Źródło: Steam

Następnie: W plikach Apex Legends ukryto fałszywe informacje, by zmylić fanów

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami