Crossout - złote monety, jak zdobywać, waluta, golden coins, packs, premium

Poznaj sposoby na zarabianie pieniędzy.

Chociaż Crossout jest tytułem darmowym, typu Free to play (F2P), to w grze znajdziemy wirtualną walutę, za którą można nabywać nowe przedmioty czy części do maszyn. Są to złote monety, a w tej części poradnika dowiecie się w jaki sposób można je zdobywać i czy można robić to za darmo.

o004

Stan naszego wirtualnego konta możemy szybko sprawdzić w trakcie pobytu w garażu. Wystarczy spojrzeć w prawy górny narożnik ekranu, gdzie przy profilu gracza znajduje się złoty pasek (1). To właśnie na nim jest informacja na temat zgromadzonych przez nas wirtualnych monet.

o005

Jeśli klikniesz na to pole, to pojawi się komunikat z pytaniem czy chcesz coś sprzedać na rynku - sell (2) czy też zakupić monety za realną gotówkę - purchase (3). Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą, to zachęcamy do zapoznania się z częścią poradnika poświęconego handlowi.

Jeżeli zamierzasz wzbogacić się w ten sposób, to bierz udział w misjach, a zdobyte i niepotrzebne surowce oraz części po prostu wystawiaj na sprzedaż. Początkowo będziesz w stanie zaoferować jedynie zwykłe części, ale im więcej czasu spędzisz w grze, tym cenniejsze towary nabędziesz, co umożliwi ich sprzedaż z większym zyskiem.

Pamiętaj, że ceny na rynku zmieniają się dynamicznie i są zależne od poczynań graczy. Jeśli chcesz na bieżąco śledzić sytuację handlową, to można ułatwić sobie to zadanie korzystając ze specjalnej przeglądarki o nazwie Crossutdb.

o006

Druga możliwość zdobywania wirtualnej waluty wymaga użycia prawdziwych pieniędzy. Po wybraniu opcji zakupu zostaniesz przeniesiony na stronę sklepu, gdzie będziesz mógł zakupić pakiety - coin packs (4) o różnych wartościach.

Biorąc pod uwagę bieżący kurs euro można szybko przeliczyć cenę złotych monet. W chwili obecnej ceny prezentują się następująco:

  • Najmniejszy pakiet - 150 gold coins - 2,99 euro - ok. 13 złotych
  • Cena 50 gold coinów - 1 euro - ok. 4,30 złotych

Należy przy tym zaznaczyć, że ceny mogą się wahać. Ponadto im droższy pakiet kupimy, tym więcej darmowych monet zyskamy. Przykładowo zakup 5000 gold coinów, to koszt 99 euro, czyli ok. 425 złotych.

Przy jego zakupie otrzymujemy jednak bonus w postaci 2500 gold coinów, co sprawia, że zyskujemy w sumie 7500 gold coinów, czyli cena jednostkowa jest o około 33% niższa niż w przypadku najtańszego pakietu (50 gold coinów kosztuje wtedy około 2,90 złotych).

o007

Oprócz kupowania samych monet często lepszym rozwiązaniem jest nabywanie różnych pakietów (5) lub usług premium (6). Pierwsze z nich zawierają zestawy (7), w których można znaleźć różne części, pojazdy oraz dodatkową walutę, natomiast czasowe przepustki (8) umożliwiają między innymi szybsze zdobywanie punktów doświadczenia czy surowców podczas starć.

Wirtualną walutę, w niezbyt dużych ilościach, można też zdobywać wykonując różne zadania oferowane przez grę, na przykład grając przez 2 godziny dziennie (w trybach PvP i PvE) przez 7 dni w tygodniu pod rząd, można otrzymać pewne sumy pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że autorzy mogą zmieniać tego typu wydarzenia.

Jak widać istnieje kilka możliwości zdobywania złotych monet. Podobnie, jak w wiele innych produkcji typu F2P w Crossout można grać za darmo, co wiąże się z poświęceniem większej ilości czasu potrzebnej na zdobycie wirtualnych pieniędzy. Z drugiej strony możemy ten proces przyspieszyć wydając prawdziwą gotówkę.

Następnie: Crossout - energia elektryczna, jak zwiększyć limit, energy drain

Spis treści: Crossout - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crossout - sklep, rynek, handel, shop, market, sell, buy, trade

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami