Crossout - sklep, rynek, handel, shop, market, sell, buy, trade

W jaki sposób sprzedawać i kupować towary.

Chociaż Crossout jest tytułem darmowym, to podobnie, jak w wielu podobnych produkcjach, znajdują się w nim mikropłatności, a także możliwość korzystania z rynku w celu handlowania z innymi graczami. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje związane z tym elementem rozgrywki.

o001

Ilość wirtualnej waluty jest zaznaczona na żółto (1) przy profilu gracza. Aby skorzystać z możliwości kupowania i sprzedawania na rynku, należy najpierw osiągnąć ósmy poziom doświadczenia. Kiedy to nastąpi odblokujesz opcję market (2). Wybierz tę zakładkę, a przejdziesz do nowego okna.

Na górze znajduje się belka (3) służąca do szybkiego wyszukiwania przedmiotów. Możesz je wybierać po nazwach, kategoriach lub rzadkość występowania, identycznie, jak ma to miejsce w przypadku przeglądania części maszyn w magazynie.

Główna część ekranu to lista przedmiotów. Z lewej strony znajdują się towary (4), a z prawej informacje (5) na ich temat, które obejmują ceny kupna (sold) i sprzedaży (bought), ilość danego towaru na rynku (offers) oraz liczbę złożonych zamówień (orders).

o002

W jaki sposób dokonać transakcji? Jeśli chcesz tego dokonać szybko, to wystarczy wybrać dany przedmiot (6) i wcisnąć prawy przycisk myszy. Kiedy pojawi się okienko, wybierz z niego opcję zakupu - buy (7) lub sprzedaży, czyli sell (8). W ten sposób nie będziesz miał jednak możliwości wpływu na ceny.

Druga opcja, to podwójne kliknięcie na dany przedmiot lewym przyciskiem myszy lub wybranie opcji trade.

o003

W tym przypadku otworzy się nowe menu. Na górze znajduje się lista (9) z cenami zakupu od najdroższych do najtańszych. Jeśli chcesz kupić dany przedmiot, to wybierz opcję kupna, czyli buy (10). Możesz wybrać cenę z listy i od razu dokonać zakupu lub podać niższą propozycję i czekać na powiadomienie, aż któryś z graczy wystawi przedmiot na rynek w zaproponowanej kwocie.

Analogicznie działa to w przypadku sprzedaży, gdzie także znajduje się lista z cenami (11). Po zapoznaniu się z nimi możesz użyć przycisku sprzedaży, czyli sell (12), ustalić liczbę sprzedawanych przedmiotów oraz ich cenę. Jeśli na towar znajdzie się chętny, to pieniądze zostaną przelane na wirtualne konto.

Uwaga - pamiętaj, że przy zakupie i sprzedaży należy brać pod uwagę również ilość towaru. Niektóre części (np. bronie) są na ogół sprzedawane pojedynczo, a inne, jak metal, na ilość np. 100 lub 1000 sztuk. Informacje te znajdują się w polu container size (13), a w oknie kupna/sprzedaży są określane przez parametr quantity (ilość).

Następnie: Crossout - złote monety, jak zdobywać, waluta, golden coins, packs, premium

Spis treści: Crossout - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crossout - moc pojazdu, power score

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami