Koronawirus nie opóźni PS5 i Xbox Series X - uspokaja AMD

Przygotowania do premiery idą zgodnie z planem.

Ze względu na epidemię koronawirusa tymczasowo zamykane są fabryki w Azji i spekuluje się, że doprowadzi to do opóźnienia premiery PS5 i Xbox Series X. AMD, którego podzespoły pojawią się w nowych konsolach, zapewnia jednak, że takiego niebezpieczeństwa nie ma.

Wiceprezes producenta do spraw jednostek obliczeniowych i graficznych - Rick Bergman - podczas prezentacji na zorganizowanej przez koncern konferencji finansowej uspokoił, że przygotowania do debiutu platform następnej generacji idą zgodnie z planem. Podkreślił, że sprzęty ukażą się w okresie świątecznym 2020 roku.

amd_slajd
Slajd z konferencji AMD (źródło: Wccftech)

Eksperci ostrzegają, że jeżeli konsole zadebiutują terminowo, nakład może być mniejszy. W rozmowie z MCV analityk Piers Harding-Rolls z firmy IHS przekonuje, że przez koronawirusa z każdym tygodniem rośnie ryzyko zerwania łańcucha dostaw. Uważa, że aby urządzenia trafiły do sprzedaży w listopadzie, produkcja musiałaby rozpocząć się w drugim kwartale.

- Jeżeli więc do tego momentu fabryki nie wrócą do pełnej wydajności, liczba egzemplarzy na premierę zostanie prawdopodobnie ograniczona względem pierwotnych założeń. Nie licząc samego montowania konsol, na razie trudno ocenić, czy przerwy w dostawach wpłyną na komponenty, które znajdą się w sprzętach - tłumaczy.

ps5_logo
Sony na razie ujawniło tylko logo PS5

Dokładne daty premier PS5 i Xbox Series X nie są na razie znane. Tajemnicą na razie są również ceny obu maszyn - niewykluczone, że właśnie ze względu na wspomniane niebezpieczeństwo generowane przez koronawirusa.

Źródło: Wccftech

Następnie: Resident Evil 3 - mnóstwo informacji o remake'u. Zombie-pająki i inne

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami