PlayStation 2 obchodzi 20. urodziny

Najpopularniejsza konsola w historii.

Dzisiaj mija 20 lat od premiery PlayStation 2 - najpopularniejszej konsoli w historii branży wirtualnej rozrywki. Urządzenie zadebiutowało na japońskim rynku 4 marca 2000 roku.

Gracze z pozostałych regionów na sprzęt szóstej generacji musieli jednak poczekać nieco dłużej. W Ameryce Północnej platforma Sony pojawiła się dopiero w październiku, a w Europie i Australii w listopadzie.

ps2_urodziny
PS2 dostępne było w różnych wariantach kolorystycznych

PS2 jest obecnie najlepiej sprzedającą się konsolą w historii - od dnia debiutu urządzenie rozeszło się w liczbie 155 milionów egzemplarzy. Maszyna wyróżnia się też długim okresem wsparcia: produkcję zakończono w grudniu 2012 roku, czyli blisko 13 lat od premiery.

Na PlayStation 2 ukazało się szereg gier, które dzisiaj przez wielu uznawane są za kultowe - w tym Metal Gear Solid 3, Gran Turismo 4, Shadow of the Colossus, God of War i Devil May Cry 3. Niektóre tytuły dały początek najbardziej znanym seriom i markom od Sony.

Obecnie japońska firma pracuje nad swoją następną konsolą. Z dotychczas ujawnionych informacji wynika, że PS5 powinno zadebiutować pod koniec 2020 roku - w okresie świątecznym. Dokładna data premiery nie jest jednak znana.

Następnie: "Szczery" zwiastun Wiedźmina - serial Netflixa w krzywym zwierciadle

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami