Darmowa gra może pomóc w walce z koronawirusem

W służbie nauki.

Badacze z amerykańskiego Uniwersytetu Waszyngtonu zachęcają wszystkich chętnych do wypróbowania produkcji o nazwie Foldit. Darmowa gra logiczna może pomóc w opanowaniu epidemii koronawirusa.

Głównym zadaniem w Foldit jest konstruowanie protein. Niedawno do gry dodano nową zagadkę do rozwiązania - opracowanie jednostki przeciwwirusowej, która zablokuje interakcję wirusa COVID-19 z ludzkimi komórkami.

Nazwa koronawirusa pochodzi od jego struktury. Pod potężnym mikroskopem widać, że jest on otoczony szeregiem protein w kształcie kolców, przypominających koronę. To właśnie ta aureola odpowiada za rozpoznanie i infekowanie ludzi - i jest celem graczy w nowym wyzwaniu Foldit.

Użytkownicy mogą przekonstruować istniejącą już proteinę lub spróbować sił w zaprojektowaniu całkiem nowej.

Uniwersytet Waszyngtoński zapowiedział, że najbardziej obiecujące projekty zostaną przetestowane, a być może nawet wytworzone przez należący do akademii instytut, zajmujący się opracowywaniem protein. Badacze zaznaczają jednak, że proces muszą poprzedzić czasochłonne testy, które ujawnią, czy cząsteczki będą bezpieczne dla ludzi.

Aby dołączyć do projektu - lub po prostu zagrać w darmowe Foldit - wystarczy udać się na oficjalną stronę.

Następnie: Mieszkanie Trevora z GTA 5 odtworzone w The Sims 4

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami