11-letni fan GTA przyłapany przez policję na kierowaniu prawdziwym samochodem

Choć tylko na parkingu i z opiekunem.

Policja z angielskiego miasta Blackpool zatrzymała jedenastolatka, który kierował samochodem, jeżdżąc po parkingu. Młodzieniec został wysłany na „trening” przez członka rodziny, który „miał dość, że dziecko cały dzień gra w Grand Theft Auto na PlayStation”.

Zgodnie z raportem lokalnych funkcjonariuszy, młody fan GTA prowadził auto Vauxhall Astra (zaprezentowane na poniższym tweecie). Mimo że sytuacja nie miała miejsca na ulicy, a na miejscu pasażera siedział opiekun, policja zainterweniowała.

Członek rodziny jedenastolatka został ukarany za naruszenie zasad ruchu drogowego. Wobec nastolatka nie zastosowano oczywiście żadnych sankcji.

W Wielkiej Brytanii samochód można prowadzić od 17 roku życia. Wyjątkiem jest tymczasowe prawo jazdy, które można wyrobić, mając już 15 lat.

gta1
Niestety nie wiadomo, o której części GTA mowa

Co ciekawe, w Manchesterze działa szkoła jazdy dla juniorów, która przyjmuje nawet pięcioletnich przyszłych kierowców.

Następnie: Powstaje nowe Test Drive Unlimited

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami